ელენე ხოშტარია ექსტრემიზმისთვის არის დასჯილი და არა ფლომასტერის გამოყენებისათვის, რომლითაც პლაკატი დააზიანა, თუმცა ესეც გარკვეული დანაშაულია - გია ვოლსკი
ელენე ხოშტარია ფლომასტერით გაკეთებული წარწერის გამო არ ზის ციხეში. ეს ყველამ კარგად იცის. იმ სქემის განვითარების მცდელობისთვის ზის, რომელსაც რევოლუცია ჰქვია, - ამის შესახებ პარლამენტის პირველმა ვიცე-სპიკერმა, გია ვოლსკიმ განაცხადა.
„რასაკვირველია, ძალიან სამწუხაროა, როცა 4 შვილის დედა ჩართულია რევოლუციურ პროცესებში და არათუ უარყოფს თავის დანაშაულს, პირიქით, ამბობს, რომ სწორად მოიქცა და თუკი ექნება საშუალება, კიდევ უარესს გააკეთებს. მათ შორის, პიროტექნიკის დემონსტრირება მოახდინა, რომელიც მის ოფისებში ინახებოდა. თქვა, რომ ეს სწორედაც მისი იარაღია და ამ იარაღით კვლავ დაუპირისპირდება სტაბილურობას, რომელიც ჩვენს ქვეყანას ახასიათებს ამ ურთულეს პერიოდში. მისმა მხარდამჭერებმა, რასაკვირველია, არ დააყოვნეს და ისევე როგორც სააკაშვილთან დაკავშირებით მის დანაშაულებებს დაარქვეს „პიჯაკების საქმე“, „ფლომასტერის საქმე” დაარქვეს ელენე ხოშტარიას მიერ ჩადენილ დანაშაულს. კიდევ ერთხელ ვამბობ, ძალიან სამწუხაროა, მაგრამ რეალობა გვიჩვენებს, რომ სახელმწიფომ თავი უნდა დაიცვას. მათ შორის, ისეთი ვითარების გათვალისწინებით, რომელიც მსოფლიოში არსებობს და იმ პოლიტიკის საწინააღმდეგო კანონები უნდა მიიღოს, რომელიც უპირისპირდება საქართველოს და უნდა, რომ საქართველო ჩართოს ამ დიდ ცეცხლოვან დაპირისპირებაში, რომელიც ახასიათებს დღეს მსოფლიოს.
ამასთან დაკავშირებით, ელენე ხოშტარიას თუ სხვა მისი იდეის გამზიარებელ პოლიტიკურ ფიგურებს აქვთ მხოლოდ ერთი მიზანი - როგორმე რევოლუციის გზით, საქართველოში ის ხელისუფლება მოვიდეს, რომელიც იქნება მარიონეტული, დამოკიდებული საერთაშორისო პოლიტიკურ კონიუნქტურაზე, რომელსაც მხარს უჭერს კონკრეტული ქვეყნების ჯგუფი. რუსული აგრესია საქართველოსკენ უნდა იყოს მიმართული იმისათვის, რათა ევროპა გათავისუფლდეს იმ საფრთხეებისაგან, რასაც მათი აზრით, რუსეთის ფედერაცია უახლოეს პერიოდში უქადის. ეს არის ფორმულა. ამ ფორმულას მიყვებიან და აქ არის ელენე ხოშტარიას დანაშაულიც. სწორედ ამ ფორმულის გამოყენებით ფიქრობს, რომ რევოლუციური გზა არის სწორი და რევოლუციური გზის განვითარებისათვის აკეთებს ყველაფერს, მათ შორის, ფიზიკური ძალის ორგანიზებითაც. რასაკვირველია, ის ფლომასტერით გაკეთებული წარწერის გამო არ ზის ციხეში. ეს ყველამ კარგად იცის. იმ სქემის განვითარების მცდელობისთვის ზის, რომელსაც რევოლუცია ჰქვია. ხელისუფლების რევოლუციის გზით გადაყენების ამოცანის შესრულებისათვის უკეთებდა ორგანიზებას ამ პროცესს. ექსტრემიზმისთვის არის დასჯილი და არა ფლომასტერის გამოყენებისათვის, რომლითაც პლაკატი დააზიანა, თუმცა ესეც გარკვეული დანაშაულია, მაგრამ უფრო მსუბუქი, რასაკვირველია, იმასთან შედარებით, რასაც ელენე ხოშტარია აკეთებდა. სამწუხაროა, რომ იგი მოხდა განსასჯელთა სკამზე. სამწუხაროა იმის აღნიშვნა, რომ ხელისუფლების მიერ დაწესებულ კანონებთან დაპირისპირებაში მან გამოიჩინა თავი და თანაც კონკრეტული განცხადებებით კი არა, რომელიც მას ახასიათებდა, არამედ კონკრეტული ქმედებებით, რომელსაც შეიძლება ექსტრემიზმი დავარქვათ," - განაცხადა ვოლსკიმ.
ცნობისთვის, ცნობისთვის, კახა კალაძის საარჩევნო ბანერზე საკანცელარიო მარკერით წარწერის - რუსული ოცნება - გაკეთებისთვის, მოსამართლე გიორგი არევაძემ ელენე ხოშტარიას 1 წლითა და 6 თვით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა. შესაბამისად, ხოშტარია პენიტენციურ დაწესებულებას 1 წელში დატოვებს.

Elene Khoshtaria is being punished for extremism, not for using a felt-tip pen to damage a poster, although this is also a crime - Gia Volski
Elene Khoshtaria is not in prison for writing with a felt-tip pen. Everyone knows this very well. She is in prison for attempting to develop a scheme called revolution, - said the First Vice-Speaker of the Parliament, Gia Volski.
"Of course, it is very sad when a mother of 4 children is involved in revolutionary processes and not only does not deny her guilt, but on the contrary, says that she did the right thing and if she has the opportunity, she will do even worse. Among them, she demonstrated pyrotechnics, which were kept in her offices. She said that this is her weapon and with this weapon she will again oppose the stability that characterizes our country in this most difficult period. Her supporters, of course, did not hesitate and, just as they called her crimes in relation to Saakashvili the "jacket case", they called the crime committed by Elene Khoshtaria the "felt-tip pen case". I say again, it is very sad, but reality shows that the state must defend itself. Among them, taking into account the situation that exists in the world and adopting laws that are contrary to the policy that opposes Georgia and wants to involve Georgia in this great fiery confrontation that characterizes the world today.
In this regard, Elene Khoshtaria and other political figures who share her idea have only one goal - to somehow, through a revolution, bring to power in Georgia a government that will be a puppet, dependent on the international political conjuncture, supported by a group of specific countries. Russian aggression should be directed towards Georgia in order to free Europe from the threats that, in their opinion, the Russian Federation is threatening in the near future. This is a formula. They follow this formula, and here is Elene Khoshtaria's crime. It is by using this formula that she thinks that the revolutionary path is the right one and does everything to develop the revolutionary path, including by organizing physical force. Of course, she is not in prison for an inscription made with a felt-tip pen. Everyone knows this very well. He is sitting for trying to develop a scheme called revolution. He was organizing this process in order to fulfill the task of overthrowing the government through revolution. He is being punished for extremism, not for using a felt-tip pen to damage the poster, although this is also a certain crime, but lighter, of course, compared to what Elene Khoshtaria did. It is a pity that it happened on the bench. "It is sad to note that in confronting the laws established by the government, she distinguished herself, and not with specific statements, which characterized her, but with specific actions, which can be called extremism," Volsky said.
For information, for information, for writing the inscription - Russian Dream - on Kakha Kaladze's election banner with a stationery marker, Judge Giorgi Arevadze sentenced Elene Khoshtaria to 1 year and 6 months in prison. Accordingly, Khoshtaria will leave the penitentiary institution in 1 year.