ელენე ხოშტარია არანაირი პოლიტიკური ოპონენტი არ არის, ჩვეულებრივი ხულიგანია - გურამ მაჭარაშვილი
ვინც დღეს სასჯელს იხდის, ეს სწორედ სამართლებრივი ქმედებებიდან გამომდინარეა, ელენე ხოშტარია არანაირი პოლიტიკური ოპონენტი არ არის, ჩვეულებრივი ხულიგანია – ამის შესახებ „ხალხის ძალის“ წევრმა, გურამ მაჭარაშვილმა განაცხადა.
„როდესაც გირაოს არ იხდი, ე.ი. მიზანი გაქვს, საპყრობილეში მოხვდე. სხვა საკითხია, ეს არის უცხოეთიდან თუ შენი ნებით. ალბათ უფრო უცხოეთიდან იყო, უთხრეს, საპყრობილეში შედი და ჩვენ პოლიტპატიმრობის მანტიას გამოგიგზავნითო. ვინ-ვინ და, ხოშტარია პოლიტიკურად განსხვავებული პოზიციებისთვის რომ არ არის საპყრობილეში, ყველამ კარგად იცის. მარტო ის რად ღირს, რომ თავად აღიარა, საწყობებში ჰქონდა პიროტექნიკა, ბენზინი, ბოთლები და ყველაფერი, რითიც უნდა დაეწვათ პოლიციელები, შტურმი განეხორციელებინათ პარლამენტზე და ა.შ. ეს ყველაფერი თვითონ აღიარეს და მტკიცებულებებიც ბევრი აღარ არის მოსაპოვებელი. ვითომ პოლიტპატიმრობის მანტია თავიდანვე განწირული იყო. ვინც დღეს იხდის სასჯელს, სწორედ სამართლებრივი ქმედებებიდან გამომდინარე იხდის. ელენე ხოშტარია არანაირი პოლიტიკური ოპონენტი არ არის, ჩვეულებრივი ხულიგანია“, – განაცხადა მაჭარაშვილმა.
ცნობისთვის, კახა კალაძის საარჩევნო ბანერზე საკანცელარიო მარკერით წარწერის - რუსული ოცნება - გაკეთებისთვის, მოსამართლე გიორგი არევაძემ ელენე ხოშტარიას 1 წლითა და 6 თვით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა. შესაბამისად, ხოშტარია პენიტენციურ დაწესებულებას 1 წელში დატოვებს.

Elene Khoshtaria is not a political opponent, she is an ordinary hooligan - Guram Macharashvili
The person who is serving a sentence today is precisely due to legal actions. Elene Khoshtaria is not a political opponent, she is an ordinary hooligan - Guram Macharashvili, a member of the "People's Power", stated this.
"When you don't pay bail, i.e. you have a goal to go to prison. It's a different matter, whether it's from abroad or of your own free will. It's probably more likely that you were from abroad, they told you to go to prison and we'll send you a political prisoner's mantle. Everyone knows who and what, and Khoshtaria is not in prison for politically different positions. What's the point of the fact that she herself admitted that she had pyrotechnics, gasoline, bottles and everything in her warehouses that she could use to set fire to police officers, storm the parliament, etc. She admitted all this herself and there's not much evidence to be found. It's as if the mantle of political imprisonment was doomed from the beginning. Whoever is serving a sentence today is serving it based on legal actions. Elene Khoshtaria is not a political opponent, she's an ordinary hooligan," Macharashvili said.
For your information, Judge Giorgi Arevadze sentenced Elene Khoshtaria to 1 year and 6 months in prison for writing the words "Russian Dream" on Kakha Kaladze's election banner with a stationery marker. Accordingly, Khoshtaria will leave the penitentiary in 1 year.