შეტევები, მუქარები გრძელდება, უნდათ, რომ არსებობდეს მხოლოდ ისეთი ტელევიზია, რაც მათ აწყობთ, რაც მათთვის არის მისაღები, ის რომ გაშუქდეს - კახა კალაძე
თბილისის მერი კახა კალაძე მედიასთან გამოეხმაურა სამი პოლონელი დეპუტატის მოთხოვნას საქართველოში სამი ტელეკომპანიის დასანქცირებასთან დაკავშირებით.
მისივე განმარტებით, ისევე როგორც ბრიტანეთის მიერ დაწესებული სანქციები, აღნიშნული დეპუტატების მოთხოვნაც არგუმენტებს მოკლებულია და მათ პოლიტიკურ განწყობებს ასახავს.
„შეტევები, მუქარები გრძელდება. კიდევ ერთხელ ხაზს ვუსვამ, რომ მათ არ სიამოვნებთ სიმართლე. ჩვენ ვისმენთ მხოლოდ შანტაჟს. მაგალითად, ბრიტანეთმა გამოსცა დასანქცირების ბრძანება კონკრეტულ ტელევიზიებთან მიმართებით, მაგრამ არანაირი არგუმენტები არ არსებობდა. ეს იყო პოლიტიკური გადაწყვეტილება. როდესაც საუბარია სიტყვის თავისუფლებაზე, აქ უკვე ორმაგი სტანდარტი შემოდის. მათ უნდათ, არსებობდეს მხოლოდ ისეთი ტელევიზია, რაც მათ აწყობთ, რაც მათთვის არის მისაღები, ის რომ გაშუქდეს. ეს დემოკრატიისგან შორსაა“, – განაცხადა კახა კალაძემ.

Attacks and threats continue, they want only television to exist that they organize, that is acceptable to them, that is covered - Kakha Kaladze
Tbilisi Mayor Kakha Kaladze responded to the media on the request of three Polish MPs regarding the sanctioning of three TV companies in Georgia.
According to him, just like the sanctions imposed by Britain, the request of the said MPs is devoid of arguments and reflects their political sentiments.
"The attacks and threats continue. I emphasize once again that they do not like the truth. We only hear blackmail. For example, Britain issued a sanction order against specific television stations, but there were no arguments. This was a political decision. When it comes to freedom of speech, a double standard is introduced here. They want only television to exist that they like, that is acceptable to them, that is covered. This is far from democracy," said Kakha Kaladze.