კალაძემ ენერგეტიკის მინისტრობისას და ახლა უკვე მერობისას, განაახლა რუსებთან ერთად ფულის კეთების სქემები - მიხეილ სააკაშვილი
კალაძემ ენერგეტიკის მინისტრობისას და ახლა უკვე მერობისას, განაახლა რუსებთან ერთად ფულის კეთების სქემები, მათ შორის თაღლით მაქაცარიასთან ერთად, - ასე აფასებს საქართველოს მესამე პრეზიდენტი, მიხეილ სააკაშვილი ელექტროენერგიის ტარიფის ზრდას.
„შევარდნაძის დროს დენი არ იყო იმიტომ, რომ მისი ენერგეტიკის მინისტრები, რუსეთის ჩუბაისთან ერთად ყიდდნენ ენგურჰესის დენს მარცხნივ, თურქეთში.
ჩემი გაპრეზიდენტების შემდეგ, ანატოლი ჩუბაისი შემხვდა და შემომთავაზა იმავე სქემის გაგრძელება. ნუ, ჩემი პასუხი გასაგებია, რის შემდეგაც ჩუბაისმა საჯაროდ მიწოდა "რუსოჰობი", სამაგიეროდ, საქართველოში დენი მოვიდა.
კალაძემ კი, ენერგეტიკის მინისტრობისას და ახლა უკვე მერობისას, განაახლა რუსებთან ერთად ფულის კეთების სქემები, მათ შორის თაღლით მაქაცარიასთან ერთად.
ეს და პლუს ივანიშვილის ბიტკოინები არის მიზეზი ელექტროენერგიის ფასის მკვეთრი გაძვირების. როგორც კი ესენი ჩაიხსნებიან, დენი ისევ გაიაფდება. მადლობა ყურადღებისთვის“,- წერს მიხეილ სააკაშვილი სოციალურ ქსელში.
ცნობისთვის, დედაქალაქისთვის ელექტროენერგიის სამომხმარებლო ტარიფი 5 თეთრით იზრდება. აღნიშნული გადაწყვეტილება საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელმა კომისიამ გამოაცხადა.

Kaladze, while serving as Minister of Energy and now as Mayor, renewed money-making schemes with Russians - Mikheil Saakashvili
Kaladze, while serving as Minister of Energy and now as Mayor, renewed money-making schemes with Russians, including with the swindler Makatsaria, - this is how Georgia's third President, Mikheil Saakashvili, assesses the increase in electricity tariffs.
"During Shevardnadze's time, there was no electricity because his energy ministers, together with Russia's Chubais, were selling electricity from the Enguri hydroelectric power plant to the left, in Turkey.
After I became president, Anatoly Chubais met me and offered to continue the same scheme. Well, my answer is understandable, after which Chubais publicly called me a "Russohobie", but in return, electricity came to Georgia.
Kaladze, while serving as Minister of Energy and now as mayor, resumed money-making schemes with the Russians, including with the swindler Makatsaria.
This, plus Ivanishvili's bitcoins, are the reason for the sharp increase in the price of electricity. As soon as they are opened, electricity will become cheaper again. Thank you for your attention," Mikheil Saakashvili wrote on the social network.
For information, the electricity consumer tariff for the capital is increasing by 5 tetri. The decision was announced by the Georgian Energy and Water Regulatory Commission.