გივი მიქანაძე იმერეთის რეგიონის საჯარო სკოლების მოსწავლეთა მშობლებს შეხვდა
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა, გივი მიქანაძემ ქალაქ ზესტაფონში საჯარო სკოლების მოსწავლეთა მშობლებთან შეხვედრა გამართა.
მინისტრმა მშობლებს დეტალურად მიაწოდა ინფორმაცია ზოგადი და უმაღლესი განათლების რეფორმის მიმდინარეობის შესახებ და რეფორმის ფარგლებში განსახორციელებელ ინიციატივებზე მათთან ერთად იმსჯელა.
გივი მიქანაძემ განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა სასკოლო ფორმებთან დაკავშირებულ საკითხებზე, სახელმძღვანელოების შინაარსის გაუმჯობესებაზე, პროფესიული განათლების გაძლიერებასა და სახელმწიფო უნივერსიტეტებში უფასო სწავლის უზრუნველყოფაზე.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის ფორმატში გაგრძელდა და მშობლებს საშუალება მიეცათ, მათთვის მნიშვნელოვან თემებზე მინისტრისგან დეტალური ინფორმაცია მიეღოთ.
შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს ზესტაფონის, თერჯოლის, ბაღდათის, ხარაგაულისა და ტყიბულის მუნიციპალიტეტის საჯარო სკოლების მოსწავლეთა მშობლებმა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ სახელმწიფო რწმუნებული იმერეთის მხარეში ლევან ზალკალიანი, ტყიბულის, თერჯოლის, ზესტაფონისა და ბაღდათის მუნიციპალიტეტების დელეგატი ზვიად შალამბერიძე, ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის მერი ვახტანგ ღამბაშიძე, ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე მალხაზ შერგელაშვილი და იმერეთის მხარეში რწმუნებულის მოადგილე გიორგი დალაქიშვილი.

Givi Mikanadze met with parents of students from public schools in Imereti region
The Minister of Education, Science and Youth of Georgia, Givi Mikanadze, held a meeting with parents of students from public schools in the city of Zestaponi.
The Minister provided parents with detailed information about the progress of the general and higher education reform and discussed with them the initiatives to be implemented within the framework of the reform.
Givi Mikanadze focused on issues related to school uniforms, improving the content of textbooks, strengthening vocational education and ensuring free education at state universities.
The meeting continued in a question-and-answer format and parents were given the opportunity to receive detailed information from the Minister on topics important to them.
Parents of students from public schools in Zestaponi, Terjola, Baghdati, Kharagauli and Tkibuli municipalities participated in the meeting.
The meeting was attended by the State Representative of the Imereti Region Levan Zalkaliani, the delegate of the Tkibuli, Terjola, Zestaponi and Bagdati municipalities Zviad Shalamberidze, the Mayor of Zestaponi Municipality Vakhtang Gambashidze, the Chairman of the Zestaponi Municipality Sakrebulo Malkhaz Shergelashvili and the Deputy Representative of the Imereti Region Giorgi Dalakishvili.