არ მაინტერესებს, ვინ, სად, როგორ იქნება -  სადაც არ უნდა გაერთიანდნენ, რა სახელებიც არ უნდა დაირქვან, მათი მთავარი სახელი არის „მოღალატეები“, ნომრიანი აგენტები არიან - კახა კალაძე
საერთოდ არ მაინტერესებს, სააკაშვილს რა რეიტინგი აქვს და ვინ, სად, როგორ იქნება. სადაც არ უნდა გაერთიანდნენ, რა სახელებიც არ უნდა დაირქვან, მათი მთავარი სახელი არის „მოღალატეები“, ნომრიანი აგენტები არიან, – ამის შესახებ თბილისის მერმა, კახა კალაძემ დღეს ჟურნალისტებს განუცხადა.
კალაძემ უპასუხა ჟურნალისტის კითხვას მიხეილ სააკაშვილის მოთხოვნასთან დაკავშირებით, რომ „ნაციონალურმა მოძრაობამ“ ოპოზიციის ალიანსი დატოვოს.
მისი თქმით, ეს ალიანსი მოჩვენებითია და ამ პარტიებს ქართული საზოგადოების მხარდაჭერის არანაირი რესურსი არ აქვთ.
„საერთოდ არ მაინტერესებს, სააკაშვილს რა რეიტინგი აქვს და ეს ერთობაც მოჩვენებითია. ჯერ ერთი, ყველა განულებული და გაუბედურებულია, არც ერთს არანაირი რესურსი არ აქვს ქართულ საზოგადოებაში, რადგან ყველამ იცის – ისინი არიან მოღალატეები. ყველამ ძალიან კარგად იცის, რომ ისინი არა ქართველ ხალხს, ქართულ სახელმწიფოს და ქართულ ინტერესებს ემსახურებიან, არამედ გარედან წამოსულ მითითებებსა და დავალებებს და მზად არიან ყველაფერი გააკეთონ, თუნდაც ქვეყნის და ქართველი ხალხის წინააღმდეგ. მათ ამის პრობლემა არ გააჩნიათ და არსებობს კონკრეტული მაგალითებიც ჩადენილი ამ ტიპის მძიმე დანაშაულებისა ქვეყნის წინააღმდეგ. შესაბამისად, არ მაინტერესებს, ვინ, სად, როგორ იქნება. სადაც არ უნდა გაერთიანდნენ, რა სახელებიც არ უნდა დაირქვან, მათი მთავარი სახელი არის „მოღალატეები“, ნომრიანი აგენტები არიან“, – განაცხადა კახა კალაძემ.

I don’t care who, where, how they will be - wherever they unite, whatever their names are, their main name is “traitors”, they are numbered agents - Kakha Kaladze
I don’t care at all what Saakashvili’s rating is and who, where, how they will be. Wherever they unite, whatever their names are, their main name is “traitors”, they are numbered agents, – Tbilisi Mayor Kakha Kaladze told journalists today.
Kaladze answered a journalist’s question regarding Mikheil Saakashvili’s demand that the “National Movement” leave the opposition alliance.
According to him, this alliance is fictitious and these parties do not have any resources to support the Georgian public.
"I don't care at all what rating Saakashvili has, and this unity is also illusory. First of all, everyone is demoralized and unhappy, no one has any resources in Georgian society, because everyone knows that they are traitors. Everyone knows very well that they do not serve the Georgian people, the Georgian state and Georgian interests, but rather the instructions and tasks coming from outside and are ready to do anything, even against the country and the Georgian people. They have no problem with this and there are concrete examples of this type of grave crimes committed against the country. Accordingly, I don't care who, where, how. No matter where they unite, no matter what names they are called, their main name is "traitors", they are numbered agents," said Kakha Kaladze.