ბიძინა ივანიშვილის  პასუხისმგებლობა და როლი ყოველთვის აბსოლუტურად სხვა ხარისხშია, ვიდრე ნებისმიერ თანამდებობას შეესაბამება -  ლევან მაჭავარიანი
„ქართული ოცნების“ დეპუტატის, ლევან მაჭავარიანის განცხადებით, აზერბაიჯანის პრეზიდენტის, ილჰამ ალიევის საქართველოში ვიზიტის ფარგლებში, შეხვედრა გაიმართა როგორც საქართველოს ხელისუფლების წარმომადგენლებთან, ისე „ქართული ოცნების“ საპატიო თავმჯდომარესთან, ბიძინა ივანიშვილთან.
მისივე თქმით, ალიევმა ცალ-ცალკე განიხილა ყველა ის საკითხი, რომელიც ორ ქვეყანას შორის ურთიერთობებისთვის მნიშვნელოვანია.
მაჭავარიანის შეფასებით, მნიშვნელობა არ აქვს, ბიძინა ივანიშვილი კონკრეტულ პოლიტიკურ თანამდებობას იკავებს თუ არა, რადგან მისი პასუხისმგებლობა და როლი ქვეყნისთვის „სხვა ხარისხშია“.
„ბიძინა ივანიშვილი არის ჩვენი პარტიის საპატიო თავმჯდომარე. ალიევს შეხვედრები ჰქონდა ჩვენს პრეზიდენტთან, ჩვენს პრემიერ-მინისტრთან და ბიძინა ივანიშვილთან. ყველასთან ცალ-ცალკე გაიარა ის საკითხები, რომელიც მნიშვნელოვანია ჩვენი ქვეყნებისთვის. მნიშვნელობა არ აქვს, ბიძინა ივანიშვილი კონკრეტულად რაიმე პოზიციას იკავებდა, იკავებს, ისევ წავა პოლიტიკიდან თუ რა რანგში იქნება. მისი პასუხისმგებლობა და როლი ყოველთვის აბსოლუტურად სხვა ხარისხშია, ვიდრე ნებისმიერ თანამდებობას შეესაბამება“, – განაცხადა მაჭავარიანმა.
დეპუტატის თქმით, ივანიშვილის როლი და პასუხისმგებლობა ქვეყნისთვის არ არის დამოკიდებული მის პოლიტიკაში ფორმალურ ჩართულობაზე.
მისი შეფასებით, ბიძინა ივანიშვილი არის „ეროვნული თვითმყოფადობის შენარჩუნებისა და განმტკიცების, დამოუკიდებლობისა და სუვერენიტეტის დაცვის, ასევე მშვიდობის, სტაბილურობისა და განვითარების მთავარი გარანტი“.

Bidzina Ivanishvili's responsibility and role are always of a completely different level than any position - Levan Machavariani
According to the statement of the Georgian Dream MP, Levan Machavariani, within the framework of the visit of the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev to Georgia, a meeting was held with both representatives of the Georgian government and the Honorary Chairman of the Georgian Dream, Bidzina Ivanishvili.
According to him, Aliyev separately discussed all the issues that are important for the relations between the two countries.
According to Machavariani, it does not matter whether Bidzina Ivanishvili holds a specific political position or not, because his responsibility and role for the country are "of a different level."
“Bidzina Ivanishvili is the honorary chairman of our party. Aliyev had meetings with our President, our Prime Minister and Bidzina Ivanishvili. He discussed with everyone separately the issues that are important for our countries. It does not matter whether Bidzina Ivanishvili held any specific position, is holding it, will leave politics again or in what capacity he will be. His responsibility and role are always of an absolutely different degree than those corresponding to any position,” said Machavariani.
According to the MP, Ivanishvili’s role and responsibility for the country do not depend on his formal involvement in politics.
In his assessment, Bidzina Ivanishvili is “the main guarantor of preserving and strengthening national identity, protecting independence and sovereignty, as well as peace, stability and development.”