პოლონეთი და საქართველო ერთად იბრძოდნენ საბჭოთა ტირანიის წინააღმდეგ, ჩვენ ახლაც ვუერთდებით ქართულ საზოგადოებას, რომელიც ისწრაფვის თავისუფალი, დემოკრატიული და ევროპული მომავლისთვის - პოლონეთის საელჩო საქართველოში
პოლონეთი და საქართველო ერთად იბრძოდნენ საბჭოთა ტირანიის წინააღმდეგ. ჩვენ ახლაც ვუერთდებით ქართულ საზოგადოებას, რომელიც ისწრაფვის თავისუფალი, დემოკრატიული და ევროპული მომავლისთვის,- ამის შესახებ განცხადებას პოლონეთის საელჩო საქართველოში სოციალურ ქსელში ავრცელებს.
„1989 წლის 9 აპრილს თბილისში საბჭოთა ჯარმა დახოცა ქართველი მშვიდობიანი დემონსტრანტები. ჩვენს ქართველ მეგობრებთან ერთად ვიხსენებთ მათ, ვინც იბრძოდა და სიცოცხლე გაწირა თავისუფალი, დამოუკიდებელი და დემოკრატიული საქართველოსთვის. პოლონეთი და საქართველო მაშინ ერთად იბრძოდნენ საბჭოთა ტირანიის წინააღმდეგ. ჩვენ ახლაც ვუერთდებით ქართულ საზოგადოებას, რომელიც ისწრაფვის თავისუფალი, დემოკრატიული და ევროპული მომავლისთვის.“- ნათქვამია პოლონეთის საელჩოს განცხადებაში.

Poland and Georgia fought together against Soviet tyranny, we now join the Georgian society, which strives for a free, democratic and European future - Embassy of Poland in Georgia
Poland and Georgia fought together against Soviet tyranny. We now join the Georgian society, which strives for a free, democratic and European future, - the Polish Embassy in Georgia has released a statement on its social network.
"On April 9, 1989, the Soviet army killed Georgian peaceful demonstrators in Tbilisi. Together with our Georgian friends, we remember those who fought and gave their lives for a free, independent and democratic Georgia. Poland and Georgia then fought together against Soviet tyranny. We now join the Georgian society, which strives for a free, democratic and European future," the Polish Embassy said in a statement.