გივი მიქანაძე აშშ-ში UNDP-ის ევროპის რეგიონული ბიუროს დირექტორს შეხვდა
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრი გივი მიქანაძე აშშ-ში სამუშაო ვიზიტით იმყოფება, სადაც გაეროს გენერალური მდივნის მოადგილეს და UNDP-ის ევროპისა და დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის რეგიონული ბიუროს დირექტორს, ივანა ჟივკოვიჩს შეხვდა.
ინფორმაციას საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო ავრცელებს.
მხარეებმა საქართველოსა და UNDP-ს შორის მიმდინარე პროექტები და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს.
განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო პროფესიული განათლებისა და გადამზადების პროგრამების განვითარების ხელშეწყობაა და ამ მიმართულებით UNDP-ისთან პარტნიორობას.
გივი მიქანაძემ  მადლობა გადაუხადა ივანა ჟივკოვიჩს საქართველოს განათლების სისტემის მხარდაჭერისთვის და 2026–2030 წლების “პროგრამული დოკუმენტის” განხორციელების პროცესში UNDP-სთან მჭიდრო თანამშრომლობის მზაობა გამოთქვა.
ხაზი გაესვა გაეროს საჯარო სერვისების ფორუმის მნიშვნელობას, რომელიც მიმდინარე წლის ივნისში საქართველოში გაიმართება.
თავის მხრივ, ივანა ჟივკოვიჩმა დადებითად შეაფასა საქართველოსთან პარტნიორობის ფარგლებში განხორციელებული პროექტები და მინისტრს სამომავლო პარტნიორობის მზაობა დაუდასტურა.

Givi Mikanadze met with UNDP Regional Bureau Director for Europe in the US
Georgian Minister of Education, Science and Youth Givi Mikanadze is on a working visit to the US, where he met with UN Under-Secretary-General and UNDP Regional Bureau Director for Europe and the Commonwealth of Independent States, Ivana Zhivkovic.
The information was released by the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia.
The parties discussed ongoing projects and prospects for future cooperation between Georgia and UNDP.
Special attention was paid to promoting the development of vocational education and training programs and partnership with UNDP in this direction.
Givi Mikanadze thanked Ivana Zhivkovic for her support for the Georgian education system and expressed her readiness to closely cooperate with UNDP in the implementation of the 2026–2030 “Program Document”.
The importance of the UN Public Services Forum, which will be held in Georgia in June of this year, was emphasized.
In turn, Ivana Zhivkovic positively assessed the projects implemented within the framework of the partnership with Georgia and confirmed to the Minister her readiness for future partnership.