ევროკავშირის საგარეო საქმეთა მინისტრები საქართველოში არსებულ ვითარებასაც განიხილავენ
დღეს, ევროკავშირის საგარეო საქმეთა მინისტრები, სხვა საკითხებთან ერთად, საქართველოში არსებულ ვითარებასაც განიხილავენ. ამის შესახებ ევროკავშირის საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრის დღის წესრიგშია აღნიშნული.
„მინისტრები აზრებს გაცვლიან სამხრეთ კავკასიაზე, განსაკუთრებული ფოკუსით სომხეთ-აზერბაიჯანის ურთიერთობებზე, ერევანში, სომხეთში დაგეგმილ „ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების“ სამიტამდე და საქართველოში არსებულ ვითარებაზე“, - ნათქვამია დღის წესრიგში.
ასევე იგეგმება უკრაინის წინააღმდეგ რუსეთის აგრესიის, ახლო აღმოსავლეთში არსებული ვითარებისა და სუდანის საკითხის განხილვა.

EU foreign ministers to discuss situation in Georgia
Today, EU foreign ministers will discuss, among other issues, the situation in Georgia. This is stated in the agenda of the meeting of EU foreign ministers.
“The ministers will exchange views on the South Caucasus, with a particular focus on Armenian-Azerbaijani relations, the upcoming European Political Union summit in Yerevan, Armenia, and the situation in Georgia,” the agenda says.
The Russian aggression against Ukraine, the situation in the Middle East, and the issue of Sudan are also planned to be discussed.