პოლონეთში ქართული ღვინის წარდგენა გაიმართა
ქართული ღვინის საექსპორტო ბაზრების დივერსიფიკაციის მიზნით, ღვინის ეროვნული სააგენტოს ფინანსური მხარდაჭერით და სააგენტოს კონტრაქტორი პოლონური მარკეტინგული კომპანიის „People PR” ორგანიზებით, ქართული ღვინის დეგუსტაცია პოლონეთის ქალაქ გდანსკში გაიმართა.
ღონისძიებას ღვინის პროფესიონალები “HoReCa” - სასტუმრო, რესტორანი, კაფე - სექტორიდან დაესწრნენ.
პოლონეთი ქართული ღვინის ერთ-ერთ სტრატეგიულ ბაზარს წარმოადგენს, სადაც ქართული ღვინო ხელმისაწვდომია როგორც HoReCa სექტორში, ისე ქსელურ მარკეტებსა და ღვინის მაღაზიებში.
მიმდინარე წელს პოლონეთში ქართული ღვინის მარკეტინგულ კამპანიას „People PR” წარუძღვება, რომელთანაც ღვინის ეროვნული სააგენტო 2022 წლიდან თანამშრომლობს.
სააგენტოს ფინანსური უზრუნველყოფით, 2026 წელს, ქართული ღვინის დეგუსტაცია-სემინარები პოლონეთში ღვინის პროფესიონალების, ღვინით ვაჭრობის სფეროს წარმომადგენლებისა და მომხმარებლებისთვის გაიმართება; განხორციელდება მიზნობრივი სარეკლამო და მედია კამპანიები; ქართულ ღვინოსთან ერთად, წარმოჩენილი იქნება ქართული ღვინის კულტურა, ქართული სამზარეულო; საქართველოში მოეწყობა ღვინის პროფესიონალების ტურები.

Georgian wine presentation held in Poland
With the aim of diversifying Georgian wine export markets, with the financial support of the National Wine Agency and the organization of the Polish marketing company “People PR”, the agency’s contractor, a Georgian wine tasting was held in the Polish city of Gdansk.
The event was attended by wine professionals from the “HoReCa” - hotel, restaurant, cafe - sector.
Poland is one of the strategic markets for Georgian wine, where Georgian wine is available both in the HoReCa sector and in chain markets and wine stores.
This year, the Georgian wine marketing campaign in Poland will be led by “People PR”, with which the National Wine Agency has been cooperating since 2022.
With the financial support of the agency, in 2026, Georgian wine tasting-seminars will be held in Poland for wine professionals, representatives of the wine trade and consumers; Targeted advertising and media campaigns will be implemented; Georgian wine culture and Georgian cuisine will be presented along with Georgian wine; tours of wine professionals will be organized in Georgia.