ყოფილი მეუღლის მიმართ ჩადენილი სხვადასხვა დანაშაულებისთვის ახმეტაში ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ახმეტის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ყოფილი მეუღლის მიმართ განხორციელებული ძალადობის, ადევნებისა და ბინის მფლობელობის ხელშეუხებლობის დარღვევის ბრალდებით 1994 წელს დაბადებული გ.ხ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ახმეტის მუნიციპალიტეტში, ყოფილი მეუღლის – 1996 წელს დაბადებულ ქ.რ.-ს საცხოვრებელ სახლში უნებართვოდ შეაღწია და არასრულწლოვანი შვილების თანდასწრებით მასზე ფიზიკურად იძალადა, ასევე, დადგინდა, რომ ბრალდებული სისტემატურად უთვალთვალებდა ქ.რ.-ს.
პოლიციამ ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.ხ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა, 11 პრიმა 151-ე პრიმა და 160-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 3 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

One person arrested in Akhmeta for various crimes committed against his ex-wife
Officers of the Akhmeta District Division of the Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested G.Kh., born in 1994, on charges of violence against his ex-wife, stalking, and violation of the inviolability of apartment ownership.
The investigation established that the accused entered the residence of his ex-wife, K.R., born in 1996, in Akhmeta Municipality without permission and physically assaulted her in the presence of her minor children. It was also established that the accused systematically stalked K.R.
As a result of the operational measures and investigative actions carried out by the police, G.Kh. was arrested as a suspect.
The investigation is underway under Articles 126, 11, 151, and 160 of the Criminal Code, which provides for imprisonment for a term of up to 3 years.