ოპოზიციამ იცის, რას ნიშნავს მდინარაძის პოლიტიკაში მობრუნება, იმიტომ არიან ასეთ ხასიათზე - თენგიზ შარმანაშვილი
რადიკალურ ოპოზიციას რომ აწუხებს და იციან, რას ნიშნავს მდინარაძის პოლიტიკაში მობრუნება, იმიტომ არიან ასეთ ხასიათზე, თორემ, თუ შეცდომას ვუშვებთ, რა ადარდებთ? რევოლუციას უფრო ადვილად არ მოახდენენ? – ამის შესახებ „ქართული ოცნების“ წევრმა, თენგიზ შარმანაშვილმა განაცხადა.
„დღეს ძალიან საინტერესო მატჩია – პსჟ მიუნხენის „ბაიერნს“ ეთამაშება. დღეს რომ გამოაცხადოს მიუნხენის „ბაიერნმა“, ნოიერის მაგივრად კარში თენგიზ შარმანაშვილი დგებაო, რას ფიქრობთ, პსჟ ამ საკითხს გააპროტესტებს? – არა. რადიკალურ ოპოზიციას რომ აწუხებს და იციან, რას ნიშნავს მდინარაძის პოლიტიკაში მობრუნება, იმიტომ არიან ასეთ ხასიათზე. თორემ, თუ შეცდომას ვუშვებთ და ისეთი ადამიანი მოგვყავს, რომელიც ამას ვერ შეძლებს, რა ადარდებთ? რაც მეტ შეცდომას დავუშვებთ და არასწორ ადამიანს მოვიყვანთ გუნდში, მათთვის უფრო სასარგებლო არ არის? რევოლუციას უფრო ადვილად არ მოახდენენ? კარგად იციან, რაც ხდება და ასეთი საბავშვო მეთოდებით ამის კრიტიკა უკვე სასაცილოა“, – აღნიშნა შარმანაშვილმა.
მისივე შეფასებით, სახელმწიფო მინისტრის თანამდებობის შემოღება საჭიროა, რადგან დიდი გამოწვევებია უსაფრთხოებისა და საზოგადოებრივი წესრიგის თვალსაზრისითაც, სადაც უცხოეთიდან უხეში ჩარევები ხდება.
„ამიტომ კოორდინირებულ მუშაობას აქვს განსაკუთრებული მნიშვნელობა. დარწმუნებული ვარ, ეს თანამდებობა გაამართლებს, ასეთი თანამდებობა საჭირო იყო საქართველოში და მამუკა მდინარაძე რომ გაამართლებს, დარწმუნებული ვარ. მას აპარატიც ეყოლება, ბიუჯეტიც ექნება. ეს არის საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაცია. მთავრობის ადმინისტრაცია გაუწევს ამ თანამდებობის პირს იმ მომსახურებას, რაც საჭიროა. მოგვიწოდებთ, დამატებითი ხარჯები შემოვიღოთ და კიდევ დავამატოთ ხალხი? – მგონი, არ გინდათ, პირიქით“, – განაცხადა თენგიზ შარმანაშვილმა.

The opposition knows what Mdinaradze's return to politics means, that's why they are in such a mood - Tengiz Sharmanashvili
The radical opposition is worried and knows what Mdinaradze's return to politics means, that's why they are in such a mood, otherwise, if we make a mistake, what do you care? Won't they make a revolution more easily? - Tengiz Sharmanashvili, a member of the Georgian Dream, said about this.
"Today is a very interesting match - PSG will play Bayern Munich. If Bayern Munich announced today that Tengiz Sharmanashvili will replace Neuer in goal, do you think PSG will protest this issue? - No. The radical opposition is worried and knows what Mdinaradze's return to politics means, that's why they are in such a mood. Otherwise, if we make a mistake and bring in someone who can't do it, what do we care? The more mistakes we make and the wrong person we bring into the team, isn't it more beneficial for them? Wouldn't it be easier for them to make a revolution? They know very well what is happening and criticizing it with such childish methods is already ridiculous,” Sharmanashvili noted.
According to his own assessment, the introduction of the position of State Minister is necessary because there are great challenges in terms of security and public order, where there is gross interference from abroad.
“Therefore, coordinated work is of particular importance. I am sure that this position will be justified, such a position was needed in Georgia, and I am sure that Mamuka Mdinaradze will be justified. He will have an apparatus, a budget. This is the administration of the Government of Georgia. The government administration will provide this official with the services that are needed. Are you calling on us to introduce additional expenses and add more people? – I think you don’t want to, on the contrary,” said Tengiz Sharmanashvili.