დიდი ბრიტანეთის მეფე ჩარლზ III და დედოფალი კამილა აშშ-ში ჩავიდნენ
დიდი ბრიტანეთის მეფე ჩარლზ III და დედოფალი კამილა აშშ-ში ჩავიდნენ. ეს არის ბრიტანელი მონარქის პირველი ვიზიტი 2007 წლის შემდეგ.
ინფორმაციას Sky News ავრცელებს.
მეფე და დედოფალი ვაშინგტონის მახლობლად მდებარე ავიაბაზაზე ჩაფრინდნენ.
სამეფო ოჯახი გაემართა თეთრი სახლში, სადაც მათ აშშ-ის პრეზიდენტი დონალდ ტრამპი და პირველი ლედი მელანია ტრამპი დახვდნენ. შეხვედრის ამსახველი ფოტოები მედიაში ვრცელდება.
ეს არის ჩარლზ III -ს პირველი სახელმწიფო ვიზიტი აშშ-ში მონარქის რანგში და ბრიტანელი მონარქის პირველი ასეთი ვიზიტი 2007 წლის შემდეგ.
როგორც ცნობილია, ბრიტანეთის მთავრობა მჭიდროდ თანამშრომლობდა აშშ-ის უსაფრთხოების სამსახურებთან ვიზიტის ორგანიზებისას, განსაკუთრებით ვაშინგტონის სასტუმროში მომხდარი სროლის ინციდენტის ფონზე.

Britain's King Charles III and Queen Camilla arrive in the US
Britain's King Charles III and Queen Camilla have arrived in the US. This is the first visit by a British monarch since 2007.
Sky News reports.
The king and queen arrived at an air base near Washington.
The royal family headed to the White House, where they were met by US President Donald Trump and First Lady Melania Trump. Photos of the meeting are being circulated in the media.
This is Charles III's first state visit to the US as monarch and the first such visit by a British monarch since 2007.
As is known, the British government worked closely with US security services in organizing the visit, especially in the wake of the shooting incident at a Washington hotel.