ეკლესიას შეურაცხყოფას აყენებენ, ქართველი ხალხის რეაქციას ეგუებიან, რათა თავი მოაწონონ უცხოელ დამკვეთებს - შალვა პაპუაშვილი
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ, შალვა პაპუაშვილმა კომენტარი გააკეთა გიგი უგულავას ფეისბუქპოსტთან დაკავშირებით, სადაც უგულავამ დაწერა: „პატრიარქი მოკვდა, გაუმარჯოს ეგზარქოსს“.
„საზოგადოებას და მედიას მოვუწოდებ, ამ ყველაფერს მშვიდად შევხედოთ. რადიკალურ ოპოზიციას ქართული ეკლესიის მიმართ რა ზიზღიც აქვს, ვიცით. ისინი ხელისუფლებაში როცა იყვნენ, რას აკეთებდნენ, ვიცით და ოპოზიციაში რასაც ცდილობენ, ამასაც ვხედავთ. ახალი არაფერია იმაში, რომ რადიკალურ ოპოზიციას ეკლესიის მიმართ ზიზღი აქვს ჩამოყალიბებული.
დავაკვირდეთ, გიგი უგულავას, არჩილ გამზარდიას და სხვებს, ამ ხალხს ვინ ჩამოართმევს ხელს, რომელი უცხოელი. იციან, რომ ამ განცხადებების გამო ქართველები შეაჩვენებენ, მაგრამ ეკლესიას შეურაცხყოფას აყენებენ. ქართველი ხალხის რეაქციას ეგუებიან, რათა თავი მოაწონონ უცხოელ დამკვეთებს. ამიტომ შევხედოთ, ვისთან იქნებიან, რომელ საელჩოში შევლენ-გამოვლენ, ვინ ჩამოართმევთ მათ ხელს. ვიცოდეთ, ვინც მათ ხელს ჩამოართმევს, ისინი არიან ელჩები და უცხოელები, რომლებიც აქეზებენ, აფინანსებენ და მხარს უჭერენ ქართული ეკლესიის წინააღმდეგ კამპანიას. ოპოზიციის ნირი ვიცით. ახლა დავაკვირდეთ, მათი შემკვეთი ვინ არის. ეს შეკვეთა უცხოეთიდან მოდის“, - აცხადებს შალვა პაპუაშვილი.

They are insulting the Church, adapting to the reaction of the Georgian people in order to please foreign clients - Shalva Papuashvili
The Speaker of the Parliament of Georgia, Shalva Papuashvili, commented on Gigi Ugulava's Facebook post, where Ugulava wrote: "The Patriarch is dead, long live the Exarch."
“I call on the public and the media to look at all this calmly. We know how much hatred the radical opposition has for the Georgian Church. We know what they did when they were in power, and we also see what they are trying to do in the opposition. There is nothing new in the fact that the radical opposition has developed a hatred for the Church. Let’s observe who shakes the hands of Gigi Ugulava, Archil Gamzardia and others, which foreigners. They know that Georgians will be shown up for these statements, but they insult the Church. They adapt to the reaction of the Georgian people in order to please their foreign clients. Therefore, let’s look at who they will be with, which embassy they will enter and exit, who will shake their hands. Let’s know who will shake their hands, they are ambassadors and foreigners who incite, finance and support the campaign against the Georgian Church. We know the nature of the opposition. Now let’s observe who their clients are "Who is it? This order comes from abroad," says Shalva Papuashvili.