არ ვიცი, რას ასახავს და როგორ შეიძლება, შეაფასო ის მდგომარეობა, რა მდგომარეობაშიც გერმანიის საგარეო უწყებაა, არ ვიცი, რა რესურსი არ ჰყოფნით, რათა ინფორმაცია სწორად განათავსონ -  მაკა ბოჭორიშვილი
არ ვიცი, რა რესურსი არ ჰყოფნის გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს, რათა ვებგვერდზე ინფორმაცია სწორად განათავსოს, – ამის შესახებ ვიცე-პრემიერმა, საგარეო საქმეთა მინისტრმა, მაკა ბოჭორიშვილმა საქართველოს პირველი არხის გადაცემაში „დღის თემა“ სტუმრობისას განაცხადა.
ბოჭორიშვილის თქმით, საქართველო გააგრძელებს გერმანიის საგარეო უწყებისთვის მითითებას იმასთან დაკავშირებით, რომ მათ ვებგვერდზე განთავსებულია არასწორი ინფორმაცია.
„არ ვიცი, რას ასახავს და როგორ შეიძლება, შეაფასო ის მდგომარეობა, რა მდგომარეობაშიც გერმანიის საგარეო უწყებაა. არ ვიცი, რა რესურსი არ ჰყოფნით, რათა ინფორმაცია სწორად განათავსონ. ამ ყველაფრის მერე, როდესაც ვისმენთ ლექციებს დეზინფორმაციაზე, ინფორმაციის მანიპულაციაზე, არასწორი ინფორმაციის გავრცელებაზე, უბრალოდ სასაცილოა, რადგან გერმანიის საგარეო უწყების ვებგვერდზე ვერ ხერხდება ამ დრომდე განთავსებული ინფორმაციის გასწორება. ჩვენ გვქონდა რეაგირება, ჩვენ ვერ ჩავასწორებთ ამ ინფორმაციას ჩვენი ძალებით. რაც შეგვიძლია, გავაკეთოთ, არის ის, რომ გავაგრძელებთ შეხსენებას, გავაგრძელებთ ნოტების გაგზავნას და მითითებას იმაზე, რომ მათ ვებგვერდზე განთავსებულია არასწორი ინფორმაცია“, – აღნიშნა ბოჭორიშვილმა.

I don't know what it reflects and how you can assess the situation in which the German Foreign Ministry is, I don't know what resources they lack to post information correctly - Maka Bochorishvili
I don't know what resources the German Foreign Ministry lacks to post information correctly on its website, - Vice Prime Minister, Minister of Foreign Affairs, Maka Bochorishvili stated this during an appearance on the Georgian First Channel's "Topic of the Day".
According to Bochorishvili, Georgia will continue to instruct the German Foreign Ministry regarding the incorrect information posted on their website.
"I don't know what it reflects and how you can assess the situation in which the German Foreign Ministry is. I don't know what resources they lack to post information correctly. After all this, when we hear lectures about disinformation, manipulation of information, and the spread of incorrect information, it's simply ridiculous, because the information posted on the German Foreign Ministry's website so far cannot be corrected. We had to react, we cannot correct this information on our own. What we can do is continue to remind, continue to send notes and point out that incorrect information is posted on their website," Bochorishvili noted.