მაკა ბოჭორიშვილი აშშ-ის სახელმწიფო მდივნის თანაშემწის მოადგილეს, სონატა კოლტერს შეხვდა
საქართველოს ვიცე-პრემიერი, საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო მდივნის თანაშემწის მოადგილეს, სონატა კოლტერს შეხვდა.
საგარეო საქმეთა სამინისტროს ცნობით, შეხვედრის ფარგლებში, განიხილეს საქართველოსა და ამერიკის შეერთებულ შტატებს შორის ურთიერთობები და თანამშრომლობის პერსპექტივები.
„ხაზი გაესვა საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობის მიმართ შეერთებული შტატების მტკიცე მხარდაჭერას.
მხარეებმა განიხილეს მომავალი ნაბიჯები და დაადასტურეს ურთიერთობების შემდგომი გაძლიერების მზაობა“, – ნათქვამია უწყების ინფორმაციაში.

Maka Bochorishvili met with the US Deputy Assistant Secretary of State, Sonata Colter
Georgian Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs Maka Bochorishvili met with the US Deputy Assistant Secretary of State, Sonata Colter.
According to the Ministry of Foreign Affairs, during the meeting, relations and prospects for cooperation between Georgia and the United States were discussed.
“The United States’ strong support for the sovereignty and territorial integrity of Georgia was emphasized.
The sides discussed future steps and confirmed their readiness to further strengthen relations,” the ministry said in a statement.