მინდა გავაფრთხილო, მათ შორის ჩვენი მეგობარი, თუ პარტნიორი ქვეყნების სპეცსამსახურების წარმომადგენლები და ვთხოვო მათ, რასაც ჩვენი ქვეყანა მათ ქვეყნებში არ აკეთებს, იმას ნუ გააკეთებენ ჩვენს ქვეყანაში - მამუკა მდინარაძე
მეძლევა საშუალება, რომ გავაფრთხილო, მათ შორის ჩვენი მეგობარი, თუ პარტნიორი ქვეყნების სპეცსამსახურების წარმომადგენლები და ვთხოვო მათ, რასაც ჩვენი ქვეყანა მათ ქვეყნებში არ აკეთებს, იმას ნუ გააკეთებენ ჩვენს ქვეყანაში, - ამის შესახებ ვიცე-პრემიერმა, სამართალდამცავი ორგანოების კოორდინაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა მამუკა მდინარაძემ პრესკონფერენციაზე განაცხადა.
როგორც მამუკა მდინარაძემ აღნიშნა, კონტრდაზვერვითი სამუშაოები დღეს მიმდინარეობს გაათმაგებულ რეჟიმში და ინტენსივობით.
„ჩვენი მეგობარი, თუ პარტნიორი ქვეყნები გაუფრთხილდნენ ამ ურთიერთობებს, დღეს, როგორც არასდროს, ჩვენს სპეციალურ სამსახურებს შესწევთ ძალა, გამოავლინონ შესაბამისი სხვა ქვეყნის დაზვერვითი სამსახურები ჩვენს ქვეყანაში, მათი ე.წ. რეზიდენტი პირები. ჩვენ ძალიან ვუფრთხილდებით ამ ურთიერთობებს, ამიტომ ვთხოვ, რომ ამ საკითხს ზედმიწევნით ფრთხილად მოეკიდონ.
მე მგონი, ყველასთვის გასაგები იქნება თავად უკეთ იციან, არანაკლებად ჩვენზე, რა საქმიანობა ხორციელდება ჩვენი ქვეყნის მიმართულებით. ასევე მინდა ვთხოვო ევროპის იმ რამდენიმე ქვეყანას, რომლებიც ახორციელებენ დაზვერვით სამუშაოებს გაცხოველებული და ინტენსიური რეჟიმით ჩვენს ქვეყანაში, რომ ვიდრე მათ წარმოუდგენიათ, გაცილებით მეტი ინფორმაცია აქვთ ქართულ სპეცსამსახურებს დღეს. კონტრდაზვერვითი სამუშაოები დღეს მიმდინარეობს გაათმაგებულ რეჟიმში და ინტენსივობით. ჩვენ ასევე ძალიან დიდი ინფორმაციები გვაქვს. ვთხოვთ, რომ ეს ხალხი გაიყვანონ, მოაშორონ იმ საქმიანობას, რასაც ისინი ახორციელებენ, წინააღმდეგ შემთხვევაში, მე ნამდვილად არ ვიმუქრები, შემიძლია, თამამად ვთქვა, რომ ჩვენ გარკვეულ მინიშნებებს კვლავ გავაკეთებთ ამასთან დაკავშირებით. მე მგონი, რაც გავაკეთეთ უკვე საკმარისი უნდა იყოს. ამისი თქმის ძალა, დღეს, როგორც არასდროს, ჩვენს ქვეყანას, შესაბამისი უწყებების სწორი და ძლიერი მუშაობის წყალობით და შესაბამისი სამართალდამცველების წყალობით, საბედნიეროდ, აქვს“, - განაცხადა მამუკა მდინარაძემ.

I would like to warn, including our friends, or representatives of the special services of partner countries, and ask them not to do in our country what our country does not do in their countries - Mamuka Mdinaradze
I am given the opportunity to warn, including our friends, or representatives of the special services of partner countries, and ask them not to do in our country what our country does not do in their countries, - Deputy Prime Minister, State Minister for Coordination of Law Enforcement Agencies Mamuka Mdinaradze stated this at a press conference.
As Mamuka Mdinaradze noted, counterintelligence work is currently being carried out in an intensified mode and with increased intensity.
"Our friends, if partner countries are careful about these relations, today, as never before, our special services will have the power to identify the relevant intelligence services of another country in our country, their so-called residents. We are very careful about these relations, so I ask you to approach this issue with extreme caution. I think it will be clear to everyone that they know better than us what activities are being carried out in the direction of our country. I would also like to ask those several European countries that are carrying out intelligence work in a lively and intensive mode in our country that the Georgian special services have much more information today than they imagine. Counterintelligence work is being carried out today in a redoubled mode and with intensity. We also have a lot of information. We ask that these people be withdrawn, removed from the activities that they are carrying out, otherwise, I am not really threatening, I can boldly say, "That we will make certain references in this regard again. I think what we have done should be enough. Fortunately, our country has the power to say this today, more than ever, thanks to the correct and strong work of the relevant agencies and the relevant law enforcement officers," Mamuka Mdinaradze said.