პოლიციამ აჭარაში ინტერპოლის მიერ წითელი ცირკულარით ძებნილი უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ინტერპოლის წითელი ცირკულარით ძებნილი თურქეთის რესპუბლიკის ორი მოქალაქე დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, დაკავებულები თურქეთის რესპუბლიკის სამართალდამცავი ორგანოების მიერ თაღლითობის ბრალდებით ინტერპოლის წითელი ცირკულარით იძებნებოდნენ.
„დაკავებულებმა საქართველოს საზღვარი ჯერ კიდევ მაშინ გადმოკვეთეს, ვიდრე მათზე ძებნა გამოცხადდებოდა. სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ორივე მათგანი ბათუმში სხვადასხვა დროს დააკავეს. ამჟამად დაკავებულების მიმართ კანონით გათვალისწინებული საექსტრადიციო პროცედურები მიმდინარეობს“, – ნათქვამია შსს-ს ინფორმაციაში.

Police in Adjara Detain Two Foreign Citizens Wanted by Interpol Red Notice
Officers of the Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs have detained two citizens of the Republic of Turkey wanted by Interpol Red Notice.
According to the MIA, the detainees were wanted by the law enforcement agencies of the Republic of Turkey on charges of fraud under an Interpol Red Notice.
“The detainees crossed the Georgian border before they were wanted. As a result of the investigative actions carried out by law enforcement officers, both of them were detained in Batumi at different times. Currently, extradition procedures provided for by law are underway against the detainees,” the MIA said in a statement.