პოლიციამ ორგანიზებული ნარკოდამნაშავეთა ჯგუფი გამოავლინა, დაკავებულია უცხო ქვეყნის ექვსი მოქალაქე
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ორგანიზებული ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, რეალიზაციის ხელშეწყობისა და ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირების ბრალდებით უცხო ქვეყნის ექვსი მოქალაქე დააკავეს.
სამართალდამცველების მიერ ინტენსიურ რეჟიმში ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დგინდება, რომ ნარკოდამნაშავეთა დანაშაულებრივი ჯგუფის წევრებს თბილისის სხვადასხვა უბანში, ნაქირავებ ბინებში მოწყობილი ჰქონდათ სპეციალური სათბური, სადაც შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების, „კანაფის“ უკანონო მოყვანასა და კულტივირებას ახდენდნენ.
პოლიციის მიერ ბრალდებულების პირადი და დროებითი საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცებად ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება, მათ შორის: „კოკაინი“, „ტეტრაჰიდროკანაბინოლი“, მცენარე „კანაფი“ და გამომშრალი „მარიხუანა“.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ასევე ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალებების დაფასოებისა და კულტივირებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 260-ე კვარტა და 265-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

Officers of the Central Criminal Police Department have arrested six foreign nationals on charges of illegal purchase and storage of a particularly large amount of narcotics by an organized group, facilitation of their sale, and illegal cultivation of a plant containing narcotics.
As a result of intensive investigative actions conducted by law enforcement officers, it has been established that members of the drug trafficking group had set up a special greenhouse in rented apartments in various districts of Tbilisi, where they illegally grew and cultivated a particularly large amount of narcotics, “cannabis,” for the purpose of further sale.
As a result of the police search of the defendants' personal and temporary residences, a particularly large amount of various types of narcotics were seized as evidence, including: "cocaine", "tetrahydrocannabinol", the plant "cannabis" and dried "marijuana".
As a result of the investigative actions, materials necessary for the packaging and cultivation of narcotics were also seized.
The investigation is being conducted under Articles 260, 260-Quarter and 265-Prima of the Criminal Code, which provides for up to 20 years or life imprisonment.