ჯაშუშობის ბრალდებით დაკავებულ ირაკლი ჩიხლაძეს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდა
ჯაშუშობის ბრალდებით დაკავებულ ირაკლი ჩიხლაძეს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდა. აღნიშნული გადაწყვეტილება თბილისის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლემ ეკა ბარბაქაძემ მიიღო.
დღევანდელ სხდომაზე დაკავებულის მიმართ აღკვეთის ღონისძიების შეფარდებაზე იმსჯელეს.
პროკურატურა დაკავებულის მიმართ ყველაზე მკაცრი აღკვეთის ღონისძიების პატიმრობის გამოყენებას ითხოვდა, დაცვის მხარე კი ჩიხლაძის აღკვეთის ღონისძიების გარეშე დატოვებას.
ცნობისთვის, ირაკლი ჩიხლაძე სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურმა ჯაშუშობის ბრალდებით 30 მაისს დააკავა.
მას ბრალდება საქართველოს სსკ-ის 314-ე მუხლის პირველი ნაწილით წარედგინა, რაც ჯაშუშობას გულისხმობს. აღნიშნული ქმედება სასჯელის სახედ და ზომად 12 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

Irakli Chikhladze, arrested on charges of espionage, was sentenced to imprisonment as a preventive measure
Irakli Chikhladze, arrested on charges of espionage, was sentenced to imprisonment as a preventive measure. The decision was made by Tbilisi City Court Judge Eka Barbakadze.
At today's session, the issue of imposing a preventive measure on the detainee was discussed.
The prosecutor's office requested the use of the most severe preventive measure of imprisonment, while the defense requested that Chikhladze be released without a preventive measure.
For information, Irakli Chikhladze was arrested by the State Security Service on charges of espionage on May 30.
He was charged under Part 1 of Article 314 of the Criminal Code of Georgia, which refers to espionage. The aforementioned act is punishable by up to 12 years of imprisonment.