ძალიან მძიმე მდგომარეობაა ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეაში, ისევე, როგორც ევროპარლამენტში, რეზოლუციის ტექსტში  უამრავი ტყუილი, უამრავი უზუსტობაა, დოკუმენტი აბსოლუტურად პოლიტიკურად მიკერძოებულია თავისი შინაარსით - ირაკლი კობახიძე
ძალიან მძიმე მდგომარეობაა ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეაში, ისევე, როგორც ევროპარლამენტში, -  ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
პრემიერმა უპასუხა შეკითხვას, რომელიც ევროპარლამენტის რეზოლუციას ეხებოდა.
„ჩვენთვის არავითარი ფასი არ აქვს ასეთ რეზოლუციებს. ძალიან მძიმე მდგომარეობაა ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეაში, ისევე, როგორც ევროპარლამენტში. ეს ყველაფერი აისახება ხოლმე შესაბამის დოკუმენტებზე. თქვენ ძალიან მარტივად შეგიძლიათ წაიკითხოთ ამ რეზოლუციის ტექსტი და ნახავთ, რომ არის უამრავი ტყუილი, უამრავი უზუსტობა, თავი რომ დავანებოთ იმას, რომ არის აბსოლუტურად პოლიტიკურად მიკერძოებული თავისი შინაარსით ეს დოკუმენტი. არავითარი ფასი არ აქვს ასეთ დოკუმენტებს ჩვენი ქვეყნისთვის, ქართული საზოგადოებისთვის. ქართულმა საზოგადოებამ ძალიან კარგად ისწავლა ასეთი დოკუმენტების შეფასება, იცის რა დგას ამ ყველაფრის უკან. შესაბამისად, ამ დოკუმენტებს არ აქვს არავითარი ფასი“, -  განაცხადა პრემიერ-მინისტრმა.

The situation in the Parliamentary Assembly of the Council of Europe, as well as in the European Parliament, is very difficult. There are many lies and inaccuracies in the text of the resolution. The document is absolutely politically biased in its content - Irakli Kobakhidze
The situation in the Parliamentary Assembly of the Council of Europe, as well as in the European Parliament, is very difficult, Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze told journalists.
The Prime Minister answered a question regarding the European Parliament resolution.
"Such resolutions have no value for us. The situation is very difficult in the Parliamentary Assembly of the Council of Europe, as well as in the European Parliament. All this is reflected in the relevant documents. You can very easily read the text of this resolution and you will see that there are many lies, many inaccuracies, not to mention the fact that this document is absolutely politically biased in its content. Such documents have no value for our country, for Georgian society. Georgian society has learned very well to evaluate such documents, it knows what is behind all this. Accordingly, these documents have no value," the Prime Minister said.