კონკრეტული ადამიანების მიერ ქვეყნის წინააღმდეგ გადადგმულ ნაბიჯებს შესაბამისი უწყებების მხრიდან რეაგირება აუცილებლად მოყვება – კახა კალაძე
ქვეყანაში მრავლად არიან წარმოდგენილი ადამიანები, რომლებიც გარე ძალებს ემსახურებიან, – ამის შესახებ თბილისის მერმა, კახა კალაძემ ჟურნალისტის კითხვის საპასუხოდ განაცხადა, რომელიც ოპოზიციური პარტიების შესაძლო ჯაშუშურ საქმიანობას შეეხებოდა.
მისივე თქმით, ნებისმიერ ანტისახელმწიფოებრივ ქმედებას კონკრეტული უწყებების მხრიდან შესაბამისი რეაგირება მოყვება.
„სამწუხაროდ, ზოგი პოლიტიკური პარტიის ან არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლები გარე ძალებს ემსახურებიან. ეს ქვეყნისთვის მძიმეა. კონკრეტული ადამიანების მიერ ქვეყნის წინააღმდეგ გადადგმულ ნაბიჯებს შესაბამისი უწყებების მხრიდან რეაგირება აუცილებლად მოყვება“, – განაცხადა კახა კალაძემ.

Steps taken by specific individuals against the country will inevitably be followed by a response from the relevant agencies – Kakha Kaladze
There are many people in the country who serve external forces, – said Tbilisi Mayor Kakha Kaladze in response to a journalist’s question regarding possible espionage activities by opposition parties.
According to him, any anti-state action will be followed by a corresponding response from specific agencies.
“Unfortunately, representatives of some political parties or non-governmental organizations serve external forces. This is difficult for the country. Steps taken by specific individuals against the country will inevitably be followed by a response from the relevant agencies,” – said Kakha Kaladze.