15 ივლისიდან თბილისსა და შანხაის შორის პირდაპირი რეგულარული ავიარეისები შესრულდება
15 ივლისიდან თბილისსა და შანხაის შორის პირდაპირი რეგულარული ავიამიმოსვლა დაიწყება. ინფორმაციას ამის შესახებ საქართველოს აეროპორტების გაერთიანება ავრცელებს.
მათივე ცნობით, ავიარეისებს China Eastern Airlines-ი შეასრულებს. ფრენები კვირაში 3-ჯერ, ოთხშაბათს, პარასკევსა და კვირას შესრულება.
„China Eastern Airlines-ი მესამე ჩინური ავიაკომპანიაა, რომელიც საქართველოსა და ჩინეთს შორის პირდაპირ რეგულარულ რეისებს შეასრულებს.
ახალი მიმართულება ხელს შეუწყობს ტურიზმის, ბიზნესისა და სავაჭრო-ეკონომიკური კავშირების გაძლიერებას. უვიზო რეჟიმთან ერთად, ორ ქვეყანას შორის მგზავრობა კიდევ უფრო მარტივი გახდება“, – ნათქვამია აეროპორტების გაერთიანების ინფორმაციაში.

Direct regular flights between Tbilisi and Shanghai to start from July 15
Direct regular flights between Tbilisi and Shanghai will start from July 15. Information about this is released by the Georgian Airports Association.
According to them, the flights will be operated by China Eastern Airlines. Flights will be operated 3 times a week, on Wednesdays, Fridays and Sundays.
“China Eastern Airlines is the third Chinese airline to operate direct regular flights between Georgia and China.
The new route will contribute to the strengthening of tourism, business and trade-economic ties. Together with the visa-free regime, travel between the two countries will become even easier,” the information from the airports association says.