ეუთოც აღმოჩნდა ჩართული იმ კოორდინირებულ პროცესში, რომლის მიზანია ქართველ ხალხზე თავდასხმა, ქართველი ხალხის მიერ გამოხატულ ნებასთან დაპირისპირება - ირაკლი კობახიძე
სამწუხაროდ, ეუთოც აღმოჩნდა ჩართული იმ კოორდინირებულ პროცესში, რომლის მიზანია ქართველ ხალხზე თავდასხმა, ქართველი ხალხის მიერ გამოხატულ ნებასთან დაპირისპირება, ეს არ არის სწორი და სამართლიანი მიდგომა, - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
როგორც მთავრობის მეთაურმა აღნიშნა, დოკუმენტის განხილვასაც კი არ აქვს აზრი, რადგან ის მთლიანად სიცრუითა და ცილისწამებით არის გაჯერებული.
„თქვენ იცით, რომ არის ხოლმე შემთხვევები, როდესაც საერთოდ აზრი არ აქვს დისკუსიას, არის მარტივი პოლიტიკური დაკვეთები და ამ შემთხვევაში უკვე ეუთო აღმოჩნდა ასეთი დაკვეთის შემსრულებელი. აბსოლუტურად ტყუილებზეა აგებული მთელი ეს დოკუმენტი, რომელიც დაამტკიცა ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეამ. ეს იყო ჯო უილსონის ინიციატივა, რომელიც დამტკიცდა ასამბლეის სხდომაზე. ეს დოკუმენტი გვაძლევს თვითონ ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეაში არსებულ მდგომარეობაზე დასკვნების გამოტანის საშუალებას. სამწუხაროდ, ეუთოც აღმოჩნდა ჩართული იმ კოორდინირებულ პროცესში, რომლის მიზანია ქართველ ხალხზე თავდასხმა, ქართველი ხალხის მიერ გამოხატულ ნებასთან დაპირისპირება. ეს არ არის, რა თქმა უნდა, სწორი და სამართლიანი მიდგომა“, - განაცხადა პრემიერ-მინისტრმა.

The OSCE also found itself involved in a coordinated process aimed at attacking the Georgian people, opposing the will expressed by the Georgian people - Irakli Kobakhidze
Unfortunately, the OSCE also found itself involved in a coordinated process aimed at attacking the Georgian people, opposing the will expressed by the Georgian people. This is not a correct and fair approach, - Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze told journalists.
As the head of government noted, there is no point in even discussing the document, as it is completely saturated with lies and slander.
"You know that there are cases when there is no point in discussing at all, there are simple political orders, and in this case the OSCE turned out to be the executor of such an order. This entire document, which was approved by the OSCE Parliamentary Assembly, is built on absolute lies. This was Joe Wilson's initiative, which was approved at the Assembly session. This document allows us to draw conclusions about the current situation in the OSCE Parliamentary Assembly itself. Unfortunately, the OSCE also turned out to be involved in a coordinated process aimed at attacking the Georgian people, opposing the will expressed by the Georgian people. This is, of course, not a correct and fair approach," the Prime Minister said.