ევროპა და დღევანდელი ევრობიუროკრატია აბსოლუტურად აცდენილია ერთმანეთს, ევროპული ღირებულებები არის სხვაგან, ევრობიუროკრატიული გადაწყვეტილებები -  სხვაგან და არაფერი დღეს ევროპის მიმართ დამოკიდებულებას ისე არ აზიანებს, როგორც ევრობიუროკრატების გადაწყვეტილებები - მამუკა მდინარაძე
ევროპა და ევროპული ევროკრატია არის აბსოლუტურად განსხვავებული რამ უკვე ქართველი ხალხისთვის, რომელმაც კარგად გაიაზრა, რასთან გვაქვს საქმე მიმდინარე პერიოდში, - ამის შესახებ ვიცე-პრემიერმა, სამართალდამცავი ორგანოების კოორდინაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა მამუკა მდინარაძემ მთავრობის ადმინისტრაციაში გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა.
როგორც მამუკა მდინარაძემ აღნიშნა,  ევროპა ყოველთვის იყო ქართველის გონებაში ღირსება, სიტყვის თავისუფლება, სამართლიანობა, ქრისტიანული ტრადიციული კულტურა და ევრობიუროკრატია აბსოლუტურად განსხვავებულს აჩვენებს თავისი გადაწყვეტილებებით.
„რაც უფრო დიდხანს იქნება ასეთი დამოკიდებულება ევრობიუროკრატების მხრიდან,  სამწუხაროდ,  ევროპის მიმართ პატივისცემასაც ყავლი გასდის ევრობიუროკრატიის გამოისობით. ეს სამწუხაროა, ეს არ არის კარგი ამბავი. ისევე, როგორც, მაგალითად, საქართველოში რომ სააკაშვილის მმართველობა დიდხანს გაგრძელებულიყო, საქართველოს სინამდვილეში, მხოლოდ ვიღაცეების თქმით, იქნებოდა დემოკრატიის შუქურა და სინამდვილეში სასაკლაო ხდებოდა ნელ-ნელა. უდანაშაულო ადამიანების, რა მნიშვნელობა აქვს, ადამიანი როგორია, სულ რომ დამნაშავე იყოს, ამ ადამიანების სასაკლაო ხდებოდა და რაც უფრო დიდხანს იქნებოდა მათი მმართველობა, მით უფრო გამძაფრდებოდა და მძაფრდებოდა დღითიდღე ეს ამბები. რაც უფრო მიწურულს უყვნენ მმართველობის, მით უფრო სასტიკი იყო ის რეჟიმი ადამიანების და საკუთარი სამშობლოს მიმართ. ვიღაცები ცდილობდნენ, რომ, სხვადასხვა გადაწყვეტილებებთან მიმართებაში, სააკაშვილი, მისი რეჟიმი და საქართველო ერთმანეთთან გაეგივებინათ. დღესაც ვხედავთ ამას, მაგრამ უნდა ვიცოდეთ, რომ ევროპა და დღევანდელი ევრობიუროკრატია აბსოლუტურად აცდენილია ერთმანეთს. ევროპული ღირებულებები არის სხვაგან, ევრობიუროკრატიული გადაწყვეტილებები არის სხვაგან და არაფერი დღეს ევროპის მიმართ დამოკიდებულებას ისე არ აზიანებს, როგორც ევრობიუროკრატების გადაწყვეტილებები“, - განაცხადა მამუკა მდინარაძემ.

Europe and today's Eurobureaucracy are completely different, European values ​​are elsewhere, Eurobureaucratic decisions are elsewhere, and nothing today harms the attitude towards Europe as much as the decisions of Eurobureaucrats - Mamuka Mdinaradze
Europe and European Eurocracy are completely different things for the Georgian people, who have understood well what we are dealing with in the current period, - Deputy Prime Minister, State Minister for Coordination of Law Enforcement Agencies Mamuka Mdinaradze stated this at a briefing held at the Government Administration.
As Mamuka Mdinaradze noted, Europe has always been in the minds of Georgians dignity, freedom of speech, justice, traditional Christian culture, and Eurobureaucracy shows something completely different with its decisions.
"The longer this attitude continues on the part of the Eurobureaucrats, unfortunately, respect for Europe will also fade away due to the Eurobureaucracy. This is sad, this is not good news. Just as, for example, if Saakashvili's rule had continued in Georgia for a long time, Georgia would actually, according to some, be a beacon of democracy, and in reality, a massacre was taking place slowly. Innocent people, no matter what kind of person they are, if they were guilty, these people were being massacred, and the longer their rule lasted, the more and more these things would intensify and intensify day by day. The closer they were to the end of their rule, the more cruel that regime was towards people and their own homeland. Some people tried to equate Saakashvili, his regime, and Georgia with each other in relation to various decisions. We can still see this today, but we must know that Europe and today's Eurobureaucracy are absolutely at odds with each other. European values ​​are elsewhere, "Eurobureaucratic decisions are elsewhere, and nothing today damages the attitude towards Europe as much as the decisions of Eurobureaucrats," said Mamuka Mdinaradze