საწვავის გატანის ისე გაყიდვა, თითქოს ჩვენი აფხაზი ძმებისთვის და დებისთვის ხდება საწვავის მოხმარება, არის უბინძურესი აქტი - თაზო დათუნაშვილი
„ლელო - ძლიერი საქართველოს“ ერთ-ერთი ლიდერის, თაზო დათუნაშვილის განცხადებით, აფხაზეთში საწვავის მიწოდების საკითხზე „კორუფციული სქემა“ მოქმედებს, რომელშიც, მისი შეფასებით, „ქართული ოცნების“ ხელისუფლებასთან დაკავშირებული პირები მონაწილეობენ.
„ეს არის ჩვეულებრივად აგებული კორუფციული სქემა, „ქართული ოცნების“ ოჯახთან დაკავშირებული პირების მიერ ორგანიზებული. ამაზე ხელს ითბობს მთელი „ქართული ოცნების“ ვერტიკალი“, - განაცხადა დათუნაშვილმა.
მისივე თქმით, აფხაზეთში საწვავის შეტანის ჰუმანიტარულ საჭიროებად წარმოჩენა „უბინძურესი აქტია“.
„საწვავის გატანის ისე გაყიდვა, თითქოს ჩვენი აფხაზი ძმებისთვის და დებისთვის ხდება საწვავის მოხმარება, არის უბინძურესი აქტი“, - აღნიშნა მან.
დათუნაშვილი ასევე გამოეხმაურა აფხაზეთის დე ფაქტო ხელისუფლების წარმომადგენლის განცხადებას, რომლის მიხედვითაც საწვავის მიწოდება ალტერნატიული გზებით ხორციელდება.
„ვიღაც ჯამბაზი, რომელიც საქართველოდან შეტანილ საწვავს ალტერნატიული გზიდან შეტანილს ეძახის. მადლიერების ნულოვანი გრძნობა აქვს და იქ ხალხი პირდაპირ უწერს კომენტარებში, რომ ეს საწვავი ნახეს გაგრაში, ფსოუზე საზღვართან“, - განაცხადა მან.
„საწვავი, რომელიც შედის ენგურიდან, პირდაპირ კვეთს ფსოუს და მიდის რუსეთში. ეს არის ალტერნატიული და დავეთანხმები ე.წ. მინისტრს, ვიღაც ჯამბაზს, რომელიც ამბობს, რომ ეს საწვავი ალტერნატიულია. ეს არის ალტერნატიული გზით, სანქციების გვერდის ავლით, რუსეთისთვის ისეთი პროდუქციის მიწოდება, რომელიც უჭირს“, - აღნიშნა დათუნაშვილმა.
მისივე შეფასებით, აღნიშნული ქმედებები „მტრის დახმარებასა და კორუფციას“ წარმოადგენს.
„მტრის დახმარება კორუფციასთან ერთად რამხელა სიბინძურეა, ეს თავად ჩვენმა მაყურებელმა განსაზღვროს“, - განაცხადა „ლელო - ძლიერი საქართველოს“ ლიდერმა.

Selling fuel supplies as if they are being used by our Abkhazian brothers and sisters is the dirtiest act - Tazo Datunashvili
According to Tazo Datunashvili, one of the leaders of "Lelo - Strong Georgia", there is a "corruption scheme" operating in the issue of fuel supplies to Abkhazia, in which, according to his assessment, individuals associated with the "Georgian Dream" government are participating.
"This is a conventionally constructed corruption scheme, organized by individuals associated with the "Georgian Dream" family. The entire "Georgian Dream" vertical is supporting this," - Datunashvili said.
According to him, presenting fuel supplies to Abkhazia as a humanitarian need is "the dirtiest act."
"Selling fuel supplies as if they are being used by our Abkhazian brothers and sisters is the dirtiest act," - he noted.
Datunashvili also responded to the statement of the representative of the de facto government of Abkhazia, according to which fuel is supplied via alternative routes.
“Some clown who calls fuel imported from Georgia imported via alternative routes. He has zero sense of gratitude and people there directly write in the comments that this fuel was seen in Gagra, on the Psou border,” he said.
“The fuel that comes from Enguri directly crosses the Psou and goes to Russia. This is alternative and I agree with the so-called minister, some clown who says that this fuel is alternative. This is an alternative route, bypassing sanctions, to supply Russia with products that it is in difficulty with,” Datunashvili noted.
According to his assessment, the above actions constitute “aiding the enemy and corruption.”
"How much filthiness is aid to the enemy, combined with corruption, is up to our viewers to determine," said the leader of "Lelo - Strong Georgia."