თებერვალში საქართველოს ეკონომიკა 8.8%-ით გაიზარდა - საქსტატი
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის ინფორმაციით, წინასწარი შეფასებით, 2026 წლის თებერვალში წინა წლის შესაბამის პერიოდთან შედარებით, რეალური მთლიანი შიდა პროდუქტის (მშპ) ზრდამ 8.8% შეადგინა, ხოლო იანვარ-თებერვლის საშუალო მაჩვენებელი 8.4%-ია.
როგორც „საქსტატის“ მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაშია ნათქვამი, 2026 წლის თებერვალში, წინა წლის შესაბამის პერიოდთან შედარებით, ზრდის მიმართულებით მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანა შემდეგმა დარგებმა: ინფორმაცია და კომუნიკაცია, ტრანსპორტი და დასაწყობება, საფინანსო და სადაზღვევო საქმიანობები, დამამუშავებელი მრეწველობა, სამთომოპოვებითი მრეწველობა.

Georgia's economy grew by 8.8% in February - Geostat
According to the National Statistics Service of Georgia, according to preliminary estimates, in February 2026, compared to the corresponding period of the previous year, the growth of real gross domestic product (GDP) amounted to 8.8%, while the average rate for January-February is 8.4%.
As stated in the information released by Geostat, in February 2026, compared to the corresponding period of the previous year, the following sectors made a significant contribution to growth: information and communication, transport and storage, financial and insurance activities, manufacturing, and mining.