მიხეილ ყაველაშვილმა ილჰამ ალიევთან პირისპირ შეხვედრა გამართა
მიხეილ ყაველაშვილმა აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პრეზიდენტთან, ილჰამ ალიევთან პირისპირ შეხვედრა გამართა.
ამის შესახებ ინფორმაციას საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია ავრცელებს.
მათივე ინფორმაციით, შეხვედრაზე ორი ქვეყნის სტრატეგიული პარტნიორობის მაღალი დონისა და სხვადასხვა სფეროში წარმატებული თანამშრომლობის შესახებ ისაუბრეს.
როგორც მიხეილ ყაველაშვილმა შეხვედრისას აღნიშნა, საქართველოსა და აზერბაიჯანს შორის არსებული მტკიცე სტრატეგიული პარტნიორობის მაღალ ნიშნულზე შენარჩუნება და მისი მრავალმხრივი განვითარება საქართველოსათვის პრიორიტეტულია.
პირისპირ საუბრისას ხაზგასმით აღინიშნა, რომ მიმდინარე გეოპოლიტიკური პროცესების ფონზე, მაშინ, როდესაც საერთაშორისო წესრიგი ფუნდამენტურად იცვლება, რეგიონში სტაბილურობისა და მშვიდობის შენარჩუნება სულ უფრო დიდ მნიშვნელობას იძენს.
მიხეილ ყაველაშვილმა აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პრეზიდენტს საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტის მხარდაჭერისათვის მადლობა გადაუხადა.
ასევე, მან ილჰამ ალიევს მადლობა გადაუხადა მისი უწმინდესობის, სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის, ილია II-ის გარდაცვალებასთან დაკავშირებით ქალაქ ბაქოში საქართველოს საელჩოში მიბრძანებისა და გულწრფელი თანაგრძნობის გამოხატვისათვის.
შეხვედრის დასრულების შემდეგ, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პრეზიდენტმა ილჰამ ალიევმა საპატიო სტუმართა წიგნში ჩანაწერი დატოვა.

Mikheil Kavelashvili held a face-to-face meeting with Ilham Aliyev
Mikheil Kavelashvili held a face-to-face meeting with the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev.
The Georgian Presidential Administration reported this.
According to them, the meeting focused on the high level of strategic partnership between the two countries and successful cooperation in various fields.
As Mikheil Kavelashvili noted during the meeting, maintaining the strong strategic partnership between Georgia and Azerbaijan at a high level and its multifaceted development is a priority for Georgia.
During the face-to-face meeting, it was emphasized that against the backdrop of ongoing geopolitical processes, when the international order is fundamentally changing, maintaining stability and peace in the region is gaining increasing importance.
Mikheil Kavelashvili thanked the President of the Republic of Azerbaijan for his support for the territorial integrity and sovereignty of Georgia.
He also thanked Ilham Aliyev for his visit to the Georgian Embassy in Baku and his sincere condolences on the death of His Holiness, Catholicos-Patriarch of All Georgia, Ilia II.
After the meeting, the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev left a note in the Book of Honored Guests.