პროკურატურამ უცხო ქვეყნის ტერორისტულ ორგანიზაციაში გაერთიანებისა და ტერორისტულ საქმიანობაში დახმარების ფაქტზე ორ პირს ბრალდება წარუდგინა
საქართველოს პროკურატურამ უცხო ქვეყნის ტერორისტულ ორგანიზაციაში გაერთიანებისა და ტერორისტულ საქმიანობაში დახმარების ფაქტზე ორ პირს, მათ შორის ერთს, უცხო ქვეყნის მოქალაქეს, ბრალდება წარუდგინა. ინფორმაციას პროკურატურის პრესსამსახური ავრცელებს.
მათივე ცნობით, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის კონტრტერორისტული ცენტრის მიერ ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები ტერორისტულ ორგანიზაცია „ისლამურ სახელმწიფოში“ გაერთიანდნენ, მისი ლიდერის წინაშე დადეს ერთგულების ფიცი და ტერორისტული საქმიანობის დახმარების მიზნით, მზად იყვნენ ნებისმიერი დავალება შეესრულებინათ.
„ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სხვა მტკიცებულებებთან ერთად ამოღებულია ნივთები ტერორისტული ორგანიზაციის სიმბოლიკით.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 328-ე მუხლით (უცხო ქვეყნის ტერორისტულ ორგანიზაციაში გაერთიანება და ტერორისტულ საქმიანობაში მისი დახმარება) გრძელდება, რაც სასჯელის სახედ და ზომად 17 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
პროკურატურა ბრალდებულებისთვის აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობის შეფარდების შუამდგომლობით სასამართლოს კანონით დადგენილ ვადაში მიმართავს“,- აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Prosecutor's Office Charges Two Individuals with Joining a Foreign Terrorist Organization and Aiding in Terrorist Activities
The Prosecutor's Office of Georgia has charged two individuals, including one foreign citizen, with joining a foreign terrorist organization and aiding in terrorist activities. The information is being disseminated by the press service of the Prosecutor's Office.
According to them, the investigation conducted by the Counter-Terrorism Center of the State Security Service established that the defendants joined the terrorist organization "Islamic State", swore an oath of allegiance to its leader and were ready to carry out any task in order to aid terrorist activities.
"As a result of the investigative actions conducted, items with the symbols of a terrorist organization were seized, along with other evidence.
The investigation continues under Article 328 of the Criminal Code of Georgia (membership in a foreign terrorist organization and assistance in terrorist activities), which provides for up to 17 years of imprisonment as a form and measure of punishment.
The Prosecutor's Office will apply to the court within the time limit established by law with a motion to impose imprisonment on the defendants as a preventive measure," the information states.