სამართალდამცველებმა ერთ კილოგრამამდე „კოკაინი" ამოიღეს, დაკავებულია აზერბაიჯანის მოქალაქე
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით აზერბაიჯანის რესპუბლიკის მოქალაქე – 1994 წელს დაბადებული ა.ა. დააკავეს.
შსს-ს ცნობით, პოლიციამ ბრალდებულის პირადი და დროებით საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას სარეალიზაციოდ გამზადებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით – ერთ კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი” ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ამასთან, უწყების ცნობით, სამართალდამცველების მიერ ასევე ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალებების დაფასოებისათვის საჭირო მასალები.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 260-ე კვარტა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

Law enforcement officers seize up to one kilogram of cocaine, Azerbaijani citizen detained
Officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia have arrested A.A., a citizen of the Republic of Azerbaijan, born in 1994, on charges of facilitating the illegal purchase, storage and sale of a particularly large amount of narcotic drugs.
According to the Ministry of Internal Affairs, during a search of the defendant's personal and temporary residence, the police seized an extremely large amount of cocaine prepared for sale - up to one kilogram - as evidence.
In addition, according to the agency, law enforcement officers also seized materials necessary for packaging narcotic drugs.
The investigation is underway under Articles 260 and 260-4 of the Criminal Code, which provides for up to 20 years or life imprisonment.