უკრაინაში ომის დასრულება ძალიან ახლოსაა - დონალდ ტრამპი
უკრაინაში ომის დასრულება ძალიან ახლოსაა, საბოლოოდ, რუსეთსა და უკრაინას შორის შეთანხმებას მივაღწევთ, – ამის შესახებ აშშ-ის პრეზიდენტმა, დონალდ ტრამპმა განაცხადა.
„ვფიქრობ, ეს ძალიან ახლოსაა. უკრაინაში ომის დასრულება. მე ნამდვილად ვფიქრობ, რომ ეს ძალიან ახლოსაა“, – განაცხადა ტრამპმა.
ჟურნალისტის კითხვაზე, შეიძლება თუ არა, რომ ის მიმდინარე წელს რუსეთში ჩავიდეს, ტრამპმა უპასუხა, რომ ყველაფერს გააკეთებს, რაც საჭირო იქნება.
„შემიძლია ვთქვა, რომ ყველაფერს გავაკეთებ, რაც საჭიროა. მე რვა ომი მოვაგვარე. ეს ომი დასასრულს უახლოვდება. გჯერათ თუ არა, ის ახლოვდება და ჩვენ ვფიქრობთ, რომ საბოლოოდ რუსეთსა და უკრაინას შორის შეთანხმებას მივაღწევთ“, – განაცხადა ტრამპმა.
კითხვაზე, არსებობს თუ არა რაიმე შეთანხმება აშშ-ის პრეზიდენტსა და პუტინს შორის, რომ რუსეთმა მთელი დონბასი უნდა მიიღოს, ტრამპმა უარყოფითად უპასუხა.
ამასთან, ნატო-ს შესახებ საუბრისას, აშშ-ის პრეზიდენტმა განაცხადა, რომ ალიანსით იმედგაცრუებულია.
„ნატო-მ ჩემი დიდი იმედგაცრუება გამოიწვია – ნატო არ აღმოჩნდა იქ, სადაც ჩვენ გვჭირდებოდა. ჩვენ არ გვჭირდება ნატო, მაგრამ მაშინაც კი, როცა დაგვჭირდნენ, ისინი იქ უბრალოდ არ იყვნენ”, – განაცხადა ტრამპმა.

The end of the war in Ukraine is very close - Donald Trump
The end of the war in Ukraine is very close, we will finally reach an agreement between Russia and Ukraine, - US President Donald Trump said.
"I think it's very close. The end of the war in Ukraine. I really think it's very close," - Trump said.
When asked by a journalist whether he might visit Russia this year, Trump replied that he would do whatever it takes.
"I can say that I will do whatever it takes. I've fought eight wars. This war is coming to an end. Believe it or not, it's coming, and we think that we will finally reach an agreement between Russia and Ukraine," - Trump said.
When asked whether there was any agreement between the US President and Putin that Russia should receive all of Donbas, Trump answered in the negative.