დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე თურქეთის მოქალაქე დააკავეს
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის აჭარის მთავარი სამმართველოსა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში შემოტანის ბრალდებით თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტში, ბრალდებულის ხელბარგის შემოწმებისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით – 155 აბი ფსიქოტროპული ნივთიერება „პრეგაბალინი“ ამოიღეს.
გამოძიება  სისხლის სამართლის კოდექსის  261-ე და  263-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 12 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

Employees of the Adjara Main Department of the Central Criminal Police of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Customs Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance have arrested a citizen of the Republic of Turkey on charges of illegally purchasing, storing and importing a large amount of psychotropic substances into Georgia.
Law enforcement officers seized a large amount of the psychotropic substance “Pregabalin” at Batumi International Airport during the inspection of the defendant’s hand luggage.
The investigation is underway under Articles 261 and 263 of the Criminal Code, which provides for imprisonment for a term of up to 12 years.