შალვა პაპუაშვილი ოფიციალური ვიზიტით ჩინეთში გაემგზავრა
პარლამენტის თავმჯდომარე, დელეგაციასთან ერთად, ოფიციალური ვიზიტით ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში გაემგზავრა.
პარლამენტის პრესსამსახურის ცნობით, ვიზიტის ფარგლებში საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი მაღალი დონის შეხვედრებს გამართავს.
დელეგაციის შემადგენლობაში, რომელსაც შალვა პაპუაშვილი ხელმძღვანელობს, შედიან: საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, საქართველო-ჩინეთის საპარლამენტო მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი გიორგი ვოლსკი; საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე ნინო წილოსანი, საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე სოზარ სუბარი; საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარე ნიკოლოზ სამხარაძე და სოფლის მეურნეობის კომიტეტის თავმჯდომარე გელა სამხარაული.

Shalva Papuashvili leaves for official visit to China
The Speaker of the Parliament, together with a delegation, has left for an official visit to the People's Republic of China.
According to the press service of the Parliament, within the framework of the visit, the Speaker of the Parliament of Georgia Shalva Papuashvili will hold high-level meetings.
The delegation, headed by Shalva Papuashvili, includes: First Deputy Speaker of the Parliament of Georgia, Head of the Georgia-China Parliamentary Friendship Group Giorgi Volski; Deputy Speaker of the Parliament of Georgia Nino Tsilosani, Deputy Speaker of the Parliament of Georgia Sozar Subari; Chairman of the Foreign Relations Committee Nikoloz Samkharadze and Chairman of the Agriculture Committee Gela Samkharauli.
This is the first official visit to China by the Speaker of the Georgian Parliament in the last 20 years.