სამეგრელოში პოლიციამ სარეალიზაციოდ გამზადებული 31 შეკვრა „მეთადონი“ ამოიღო, დაკავებულია მოლდოვის ორი მოქალაქე
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით მოლდოვის ორი მოქალაქე დააკავეს.
შსს-ს ცნობით, სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი, დროებითი საცხოვრებელი სახლისა და ავტომობილის ჩხრეკისას, ასევე სხვადასხვა ადგილიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სარეალიზაციოდ გამზადებული 31 შეკვრა  ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონის“ შემცველი გრანულები და ფხვიერი მასა.
უწყების ინფორმაციით ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 260-ე კვარტა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 20-წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

Police in Samegrelo seize 31 packages of methadone prepared for sale, two Moldovan citizens detained
Officers of the Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested two Moldovan citizens on charges of facilitating the illegal purchase, storage and sale of a particularly large amount of narcotic drugs.
According to the Ministry of Internal Affairs, during a search of the defendants’ personal, temporary residence and car, law enforcement officers also seized 31 packages of the narcotic drug methadone containing granules and loose mass prepared for sale in a particularly large amount from various locations.
According to the department, as a result of the investigative actions carried out, the police also seized materials necessary for packaging the narcotic drug.
The investigation is underway under Articles 260 and 260-4 of the Criminal Code of Georgia, which provides for up to 20 years or life imprisonment.