კოპენჰაგენში რაც ჩვენ ვიხილეთ, ეს არ იყო ცალკეული სამართალდამცავების გადაცდომა, ექსცესი, ეს იყო დაგეგმილი, ბრუტალური ქმედება მშვიდობიანი დემონსტრანტების წინააღმდეგ - ირაკლი კობახიძე
კოპენჰაგენში რაც ჩვენ ვიხილეთ, ეს არ იყო ცალკეული სამართალდამცავების გადაცდომა, ექსცესი, ეს იყო დაგეგმილი, ბრუტალური ქმედება მშვიდობიანი დემონსტრანტების წინააღმდეგ, – ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ მთავრობის ადმინისტრაციაში გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა.
მთავრობის მეთაურის თქმით, ამ ფაქტს ვერ ექნება ვერავითარი ახსნა და ვერც გამართლება.
„ეს ორმაგი სტანდარტი ძალიან აშკარაა. მე არ მექნებოდა პასუხის მოლოდინი, გამომდინარე იქიდან, რომ საპასუხო მათ არაფერი აქვთ. ისინი სინამდვილეში ძალიან კარგად აცნობიერებენ იმ უკუსვლას, რომელიც ჩანს მთელი ევროკავშირის მასშტაბით და მათთვის ეს უკუსვლა არის ნორმალური მოვლენა. ეს არის ევროპული ბიუროკრატიის დამოკიდებულება. რაც ჩვენ ვიხილეთ კოპენჰაგენში, ეს არ იყო ცალკეული სამართალდამცავების გადაცდომა, ექსცესი, ეს იყო დაგეგმილი, ბრუტალური ქმედება მშვიდობიანი დემონსტრანტების წინააღმდეგ, რასაც ვერ ექნება ვერავითარი ახსნა და ვერც გამართლება. აქედან გამომდინარე, ლოგიკურია, რომ ისინი პასუხს არ სცემენ მათთვის უხერხულ კითხვას. ეს კითხვა არის მათთვის ძალიან უხერხული და, ბუნებრივია, მათ უჭირთ და არ შეუძლიათ ამ კითხვაზე პასუხის გაცემა და ეს აბსოლუტურად ლოგიკურია“, – განაცხადა პრემიერმა.

What we saw in Copenhagen was not an individual law enforcement officer's misconduct, an excess, it was a planned, brutal action against peaceful demonstrators - Irakli Kobakhidze
What we saw in Copenhagen was not an individual law enforcement officer's misconduct, an excess, it was a planned, brutal action against peaceful demonstrators, - Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze stated at a briefing held at the government administration.
According to the head of government, this fact cannot have any explanation or justification.
"This double standard is very obvious. I would not have expected an answer, given that they have nothing to respond to. They are actually very well aware of the regression that is visible throughout the European Union, and for them this regression is a normal occurrence. This is the attitude of the European bureaucracy. What we saw in Copenhagen was not a single law enforcement officer's misconduct, an excess, it was a planned, brutal action against peaceful demonstrators, which cannot have any explanation or justification. Therefore, it is logical that they do not answer an uncomfortable question for them. This question is very uncomfortable for them and, naturally, they find it difficult and cannot answer this question, and this is absolutely logical," the Prime Minister said.