„ქართული ოცნების“ რეჟიმი მხარს უჭერს თეირანის ტერორისტულ რეჟიმს - ჯო უილსონი
ამერიკელი კონგრესმენი რესპუბლიკური პარტიიდან ჯო უილსონი აცხადებს, რომ საქართველოს მმართველი პარტია „თეირანის ტერორისტული რეჟიმთან“ თანამშრომლობს.
როგორც კონგრესმენმა „ჰადსონის ინსტიტუტში“ საქართველოსთან დაკავშირებით გამართულ დებატებზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა, ბიძინა ივანიშვილის მხრიდან საქართველოს „ხელში ჩაგდებას“ ამერიკის შეერთებული შტატების სტრატეგიული ინტერესებისა და ქართველი ხალხისთვის „დამანგრეველი შედეგები“ მოაქვს.
“საქართველოს ხელში ჩაგდებას, მაფიის მსგავსად, ომის დამნაშავე პუტინის მეგობარი ოლიგარქი ივანიშვილის მიერ დამანგრეველი შედეგები ჰქონდა ამერიკის სტრატეგიული ინტერესებისა და საქართველოს მამაცი ხალხისთვის.
“ქართული ოცნების” რეჟიმი მხარს უჭერს თეირანის ტერორისტულ რეჟიმს.
2026 წლის თებერვალში “ქართული ოცნების” საგარეო საქმეთა მინისტრი ირანის საელჩოს ღონისძიებას დაესწრო, რომელზეც აღინიშნებოდა 1979 წლის ირანული რევოლუციის წლისთავი, რომლის დროსაც არსებული მთავრობა ახალი მთავრობით ჩანაცვლდა და რომელიც 47 წელია დასავლური ცივილიზაციის წინააღმდეგ ომში იმყოფება.
დამატებით, თბილისის ანძა მათ ფერებში განათდა. როგორი გულისამრევია ეს, რომ ტოტალიტარულ დიქტატურას ასე სცეს პატივი.
მას შემდეგ, მალევე, რაც “ეპიკური მძვინვარების” ოპერაცია დაიწყო, “ქართული ოცნების” მთავრობის წარმომადგენელმა გროტესკულად და დაუმალავად ირანის საელჩოში ხელი მოაწერა სამძიმრის წიგნაკს, რომელიც დიქტატორ ხამეინის გლოვობდა და ირანის წინააღმდეგ ამერიკულ დარტყმებს გმობდა, რაც იმისთვის ხორციელდებოდა, რომ ირანს ბირთვული იარაღის შესაძლებლობები არ ჰქონოდა. მაგრამ ხამეინის გლოვა იმავე წელს, როდესაც დიქტატორმა ხამეინიმ 50 ათასი ირანელი მოქალაქე დახოცა - წარმოუდგენელია და როგორი მამხილებელია თუ რა ორიენტაცია აქვს “ქართული ოცნების” მთავრობას.
“ქართული ოცნება” დაეხმარა ირანს მიმდინარე ომში იმით, რომ თავისი საჰაერო სივრცის გამოყენების უფლება მისცა რუსულ სტრატეგიულ ავიაგადამზიდებს, რომლებსაც რესურსები მიჰქონდათ, რათა დახმარებოდნენ ირანულ რეჟიმს და ძირი გამოეთხარათ პრეზიდენტ ტრამპის ძალისხმევებისთვის, რომელიც ასე წარმატებული იყო სხვა ქვეყნების გაერთიანებაში. ვინ წარმოიდგენდა სომხეთსა და აზერბაიჯანს, პრეზიდენტ ალიევსა და პრემიერ-მინისტრ ფაშინიანს ერთად აშშ-ის ოვალურ ოფისში. ორ ყოფილ საბჭოთა რესპუბლიკას. ეს მიღწევაა, მაგრამ ისინი [“ქართული ოცნება”] ძირს უთხრიან კავკასიაში წარმატებას”,[ipn.ge]  – აღნიშნა ჯო უილსონმა.

The Georgian Dream Regime Supports the Terrorist Regime in Tehran - Joe Wilson
US Congressman Joe Wilson from the Republican Party claims that the ruling party of Georgia is cooperating with the "terrorist regime in Tehran."
As the congressman stated during a debate on Georgia held at the Hudson Institute, Bidzina Ivanishvili's "capture" of Georgia will have "devastating consequences" for the strategic interests of the United States and the Georgian people.
“The mafia-like takeover of Georgia by Putin’s war criminal oligarch Ivanishvili has had devastating consequences for America’s strategic interests and the brave people of Georgia.
The Georgian Dream regime supports the terrorist regime in Tehran.
In February 2026, the Georgian Dream Foreign Minister attended an event at the Iranian Embassy commemorating the anniversary of the 1979 Iranian Revolution, which replaced the existing government with a new one that has been at war with Western civilization for 47 years.
In addition, the Tbilisi flagpole was lit up in their colors. How heartbreaking to pay tribute to a totalitarian dictatorship in this way.
Shortly after Operation Epic Fury began, a representative of the Georgian Dream government grotesquely and blatantly signed a condolence letter at the Iranian Embassy A book that mourned dictator Khamenei and condemned the American strikes against Iran, which were carried out to prevent Iran from having a nuclear weapons capability. But mourning Khamenei in the same year that dictator Khamenei killed 50,000 Iranian citizens is unthinkable and what a revealing statement about the orientation of the “Georgian Dream” government.
“Georgian Dream” helped Iran in the current war by allowing Russian strategic aircraft carriers to use its airspace, which brought resources to support the Iranian regime and undermine President Trump’s efforts, which have been so successful in uniting other countries. Who would have imagined Armenia and Azerbaijan, President Aliyev and Prime Minister Pashinyan together in the US Oval Office. Two former Soviet republics. This is an achievement, but they [“Georgian Dream”] They are undermining the success in the Caucasus,” [ipn.ge] – noted Joe Wilson.