კარგი ორმხრივი შეხვედრა გვქონდა „თავისუფლების მოედანს“ მოლდოვის პრეზიდენტ მაია სანდუსთან - ლევან ცუცქირიძე
კარგი ორმხრივი შეხვედრა გვქონდა „თავისუფლების მოედანს“ მოლდოვის პრეზიდენტ მაია სანდუსთან, - ამის შესახებ „თავისუფლების მოედნის“ თავმჯდომარე ლევან ცუცქირიძე სოციალურ ქსელში წერს.
„კარგი ორმხრივი შეხვედრა გვქონდა „თავისუფლების მოედანს“ მოლდოვის პრეზიდენტ მაია სანდუსთან. ევროპულ გზაზე დასაბრუნებლად ისეთი მეგობრების მხარდაჭერა, ვისაც ოლიგარქიული მმართველობის დამარცხების გამოცდილებაც აქვს, მნიშვნელოვანი იქნება და მათ შორის მოლდოვისა და მისი პრეზიდენტის იმედიც უნდა გვქონდეს.
პრეზიდენტი სანდუს ლიდერობით მოლდოვამ მიიღო რამდენიმე მილიარდიანი მხარდაჭერა ევროკავშირისგან და ახორციელებს სტრატეგიული მნიშვნელობის პროექტებს, როგორიცაა ხელოვნური ინტელექტის ევროპული ინფრასტრუქტურის განვითარება.
პრეზიდენტმა სანდუმ გაგვიზიარა საკუთარი მხარდაჭერა თავისუფლებისთვის მებრძოლი ქართველი ხალხის მიმართ და ისაუბრა იმ საყოველთაო სკეპტიციზმზე, რომლის გადალახვაც მან თავად შეძლო საკუთარ ქვეყანაში.
მოლდოვის და საქართველოს მომავალი უკავშირდება ევროპულ დემოკრატიულ სივრცეს და ჩვენ არ დავიღლებით, სანამ არ დავუბრუნებთ ჩვენს ქვეყანას მის კუთვნილ ადგილს ევროპის კონტინენტზე,“- წერს ლევან ცუცქირიძე.

We had a good bilateral meeting at Freedom Square with Moldovan President Maia Sandu - Levan Tsutskiridze
We had a good bilateral meeting at Freedom Square with Moldovan President Maia Sandu, - Levan Tsutskiridze, the chairman of Freedom Square, wrote about this on social media.
“We had a good bilateral meeting at Freedom Square with Moldovan President Maia Sandu. In order to return to the European path, the support of friends who have experience in defeating oligarchic rule will be important, and we should also have hope for Moldova and its president.
Under the leadership of President Sandu, Moldova has received several billion euros in support from the European Union and is implementing projects of strategic importance, such as the development of the European infrastructure for artificial intelligence.
President Sandu shared his support for the Georgian people fighting for freedom and spoke about the widespread skepticism that he himself was able to overcome in his own country.
The future of Moldova and Georgia is linked to the European democratic space, and we will not tire until we return our country to its rightful place on the European continent,” - writes Levan Tsutskiridze.