შალვა პაპუაშვილი პეტერ ფიშერს  პასუხობს: „არასახალისო მდგომარეობიდან გამოსავალი მარტივია - ნუ იქნები მატყუარა და ნუ დაუჭერ მხარს ძალადობას“
მატყუარაა ის, ვინც ძალადობას „მშვიდობიან პროტესტს“ უწოდებს, – ამის შესახებ საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი სოციალურ ქსელში წერს.
პაპუაშვილი პასუხობს საქართველოში გერმანიის ელჩის, პეტერ ფიშერის განცხადებას გამოცემა „ბათუმელებისთვის“ მიცემული ინტერვიუდან, რომ „სასიამოვნო ნამდვილად არ არის, როცა პრეზიდენტი, პრემიერ-მინისტრი, პარლამენტის თავმჯდომარე თუ სხვა დეპუტატები მუდმივად გეუბნებიან, რომ მატყუარა ხარ და ძალადობას უჭერ მხარს. ეს არ არის სახალისო“.
,,არადა, ასეთი არასახალისო მდგომარეობიდან გამოსავალი მარტივია - ნუ იქნები მატყუარა და ნუ დაუჭერ მხარს ძალადობას.
მატყუარაა ის, ვინც ძალადობას „მშვიდობიან პროტესტს" უწოდებს და ძალადობის მხარდამჭერია ის, ვინც ფაშისტური სლოგანის ფონზე პოზირებს.

Shalva Papuashvili responds to Peter Fischer: “The way out of an unpleasant situation is simple - don’t be a liar and don’t support violence”
A liar is someone who calls violence a “peaceful protest,” Shalva Papuashvili, the Speaker of the Parliament of Georgia, wrote on social media.
Papuashvili responds to the statement of the German Ambassador to Georgia, Peter Fischer, in an interview with the publication “Batumelebi”, that “it is really not pleasant when the President, Prime Minister, Speaker of the Parliament or other MPs constantly tell you that you are a liar and support violence. This is not funny.”
“However, the way out of such an unpleasant situation is simple - don’t be a liar and don’t support violence.
"A liar is someone who calls violence a "peaceful protest," and a supporter of violence is someone who poses against a fascist slogan.