კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ შპს „ქომუნითი სოფტ სოლუშენსს“ ჯარიმა დააკისრა
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ, შპს „ქომუნითი სოფტ სოლუშენსს“ ინფორმაციის მიუწოდებლობის გამო ჯარიმა დააკისრა.
კერძოდ, შპს „ქომუნითი სოფტ სოლუშენსს“ დაეკისრა ჯარიმა - 3 000 ლარის ოდენობით.
„საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოში, სააგენტოს თავმჯდომარის 2025 წლის 10 ნოემბრის N04/1320 ბრძანების საფუძველზე, მიმდინარეობს საქმის მოკვლევა შპს „ქომუნითი სოფტ სოლუშენსის“ მხრიდან „კონკურენციის შესახებ“ საქართველოს კანონის 11 (3) მუხლის (არაკეთილსინდისიერი კონკურენცია) სავარაუდო დარღვევის შესახებ.
საქმის მოკვლევის ფარგლებში, სააგენტომ გამოითხოვა შესაბამისი ინფორმაცია/დოკუმენტაცია მოპასუხე ეკონომიკური აგენტისგან, რაც, წერილის ჩაბარების მიუხედავად, ეკონომიკურმა აგენტმა განსაზღვრულ ვადაში არ წარმოადგინა. შესაბამისად, შპს „ქომუნითი სოფტ სოლუშენსს“ დაეკისრა ჯარიმა - 3 000 ლარის ოდენობით“,- აღნიშნულია ინფორმაციაში.

The Georgian Competition and Consumer Protection Agency has fined Community Soft Solutions LLC for failure to provide information.
Specifically, a fine of GEL 3,000 was imposed on Community Soft Solutions LLC.
“The Georgian Competition and Consumer Protection Agency, based on the Order of the Chairman of the Agency No. 10/1320 of November 10, 2025, is conducting an investigation into the alleged violation of Article 11 (3) (Unfair Competition) of the Law of Georgia on Competition by Community Soft Solutions LLC.”
As part of the investigation of the case, the agency requested relevant information/documentation from the respondent economic agent, which, despite the delivery of the letter, the economic agent did not submit within the specified period. Accordingly, a fine of 3,000 GEL was imposed on Community Soft Solutions LLC, the information states.