ჯინ შაჰინი პირდაპირ წარმოადგენს „დიფ სთეითს“, სწორედ, ამის გამო ემტერებოდა ის ჩვენს ქვეყანას, ქართველ ხალხსა და საქართველოს - ირაკლი კობახიძე
არავის აინტერესებს ამ შემთხვევაში უკრაინის ინტერესები, უკრაინელი ხალხის ინტერესები, ჯინ შაჰინის ეს აბსოლუტურად მიუღებელი განცხადებაც არის ამის კიდევ ერთი დასტური, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისივე თქმით, ჯინ შაჰინი წარმოადგენს „დიფ სთეითს“ და, სწორედ, ამის გამო ემტერებოდა ის ქართველ ხალხსა და საქართველოს.
„ვხედავთ, რომ არავის აინტერესებს უკრაინა. როდესაც საუბარია ომის დასრულებაზე, აქ ვისაც კი ოდნავი სინდისი აქვს, ყველა უნდა საუბრობდეს უკრაინელი ხალხის და ჩვენი მეგობარი ქვეყნის, უკრაინის ინტერესებზე. თუმცა ჩვენ ვაფრთხილებდით აბსოლუტურად ყველას, მათ შორის, ჩვენს საზოგადოებას და საზოგადოებამ მხედველობაში მიიღო ჩვენი გაფრთხილება, რომ არავის აინტერესებს სხვა ქვეყნების ბედი. ყველას აინტერესებს საკუთარი ამბავი, საკუთარი ინტერესებით მოქმედებენ და ჯინ შაჰინი ამის კარგი გამოხატულებაა, მითუმეტეს, რომ ჯინ შაჰინი წარმოადგენს პირდაპირ „დიფ სთეითს“, მთელი ამ წლების განმავლობაში. სწორედ, ამის გამო ემტერებოდა ის ჩვენს ქვეყანას, ქართველ ხალხსა და საქართველოს. აქედან გამომდინარე, ჩვენი გაფრთხილებაც აბსოლუტურად ზუსტი აღმოჩნდა, ყველა მოქმედებს საკუთარი გადმოსახედიდან, არავის აინტერესებს ამ შემთხვევაში უკრაინის ინტერესები, უკრაინელი ხალხის ინტერესები. ჯინ შაჰინის ეს აბსოლუტურად მიუღებელი განცხადებაც არის ამის კიდევ ერთი დასტური,“- აღნიშნა პრემიერმა.

Gene Shahin directly represents the “Deep State”, which is precisely why he was hostile to our country, the Georgian people and Georgia - Irakli Kobakhidze
Nobody cares about the interests of Ukraine, the interests of the Ukrainian people in this case, and this absolutely unacceptable statement by Gene Shahin is another proof of this, - Prime Minister Irakli Kobakhidze told journalists.
According to him, Gene Shahin represents the “Deep State”, which is precisely why he was hostile to the Georgian people and Georgia.
"We see that no one cares about Ukraine. When it comes to ending the war, everyone with a bit of conscience here should talk about the interests of the Ukrainian people and our friendly country, Ukraine. However, we warned absolutely everyone, including our society, and society took our warning into account that no one cares about the fate of other countries. Everyone cares about their own story, they act in their own interests, and Gene Shaheen is a good expression of this, especially since Gene Shaheen has directly represented the "Deep State" all these years. That is precisely why he has been hostile to our country, the Georgian people, and Georgia. Therefore, our warning turned out to be absolutely accurate, everyone acts from their own perspective, no one cares about the interests of Ukraine, the interests of the Ukrainian people, in this case. This absolutely unacceptable statement by Gene Shaheen is another proof of this," the Prime Minister noted.