პრემიერი ბრიტანეთის მიერ დასანქცირებულ 3 კომპანიაზე: მათი სამოქმედო არეალი არ არის საქართველოში, ეროვნულ ბანკსაც ჰქონდა კონკრეტული რეაგირება, დანარჩენი ჩვენთვის არ არის საინტერესო, ეს ბრიტანული ხელისუფლების საქმეა
მათი სამოქმედო არეალი არ არის საქართველოში, - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტის კითხვის საპასუხოდ განაცხადა, რომელიც ბრიტანეთის მიერ 3 კომპანიის დასანქცირების საკითხს ეხებოდა.
მთავრობის მეთაურის თქმით, ამასთან დაკავშირებით ეროვნულ ბანკსაც ჰქონდა კონკრეტული რეაგირება.
„მათი სამოქმედო არეალი არ არის საქართველოში. ამასთან დაკავშირებით ეროვნულ ბანკსაც ჰქონდა კონკრეტული რეაგირება. დანარჩენი ჩვენთვის არ არის საინტერესო. ეს არის ბრიტანული ხელისუფლების საქმე“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

Prime Minister on 3 companies sanctioned by Britain: Their area of operation is not in Georgia, the National Bank also had a specific response, the rest is not interesting to us, this is the matter of the British government
Their area of operation is not in Georgia, - Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze stated this in response to a journalist's question, which concerned the issue of the sanctioning of 3 companies by Britain.
According to the head of government, the National Bank also had a specific response in this regard.
"Their area of operation is not in Georgia. The National Bank also had a specific response in this regard. The rest is not interesting to us. This is the matter of the British government," - stated Irakli Kobakhidze.