ჯონ უოლტერსი ირაკლი კობახიძეს: თქვენ არ ხართ „ქართული ოცნება“ - თქვენ ქართული ოცნებების გამანადგურებელი ხართ
ბატონო კობახიძე - თქვენ არ ხართ „ქართული ოცნება“ - თქვენ ქართული ოცნებების გამანადგურებელი ხართ, - ასე ეხმაურება „ჰადსონის ინსტიტუტის“ პრეზიდენტი, ჯონ უოლტერსი გიორგი კანდელაკის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრის, ირაკლი კობახიძის გაკეთებულ განცხადებას.
„ბატონო კობახიძე, „ჰადსონის ინსტიტუტი“ ამ ანგარიშის გამომცემელია. როგორც მისი პრეზიდენტი ამ კვლევისა და დასკვნების უკან ვდგავარ. ფაქტებს ვერ შეცვლიან ხმამაღალი განცხადებები და მუქარები. თქვენ არ ხართ „ქართული ოცნება“ - თქვენ ქართული ოცნებების გამანადგურებელი ხართ“, - წერს ჯონ უოლტერსი X-ზე.
როგორც ცნობილია, გიორგი კანდელაკი ლუკ კოფისთან ერთად საქართველოში ირანის მზარდი გავლენის შესახებ „ჰადსონის ინსტიტუტის“ მიერ გამოქვეყნებული კვლევის თანაავტორია.
ცნობისთვის, საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა, რომ „ახალი პატარა ტალღა არის წამოსული ქართველ ხალხზე“ და ამაში „პირდაპირ ჰყავთ ჩართული აგენტურა“, მათ შორის გიორგი კანდელაკი, რომელიც არის „ღალატის ფორმულა“.

John Walters to Irakli Kobakhidze: You are not the “Georgian Dream” - you are the destroyer of Georgian dreams
Mr. Kobakhidze - you are not the “Georgian Dream” - you are the destroyer of Georgian dreams, - this is how the President of the Hudson Institute, John Walters, responds to the statement made by the Prime Minister of Georgia, Irakli Kobakhidze, about Giorgi Kandelaki.
“Mr. Kobakhidze, the Hudson Institute is the publisher of this report. As its President, I stand behind this research and its conclusions. Loud statements and threats cannot change the facts. You are not the “Georgian Dream” - you are the destroyer of Georgian dreams,” - John Walters writes on X.
As is known, Giorgi Kandelaki, along with Luke Coffey, is a co-author of a study published by the Hudson Institute on Iran’s growing influence in Georgia.
For your information, Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze told journalists that "a new small wave has come upon the Georgian people" and that "the agency is directly involved in this," including Giorgi Kandelaki, who is a "formula of betrayal."