საქართველოში ყველაზე რეიტინგული კომპანია დაასანქცირა მსოფლიოში ყველაზე ურეიტინგო პრემიერ-მინისტრმა, რომელიც გუშინ ტირილით გადადგა თანამდებობიდან, ეს არის კარმა, რომელიც მიუბრუნდა ბატონ სტარმერს -  ირაკლი კობახიძე
საქართველოში ყველაზე რეიტინგული კომპანია დაასანქცირა მსოფლიოში ყველაზე ურეიტინგო პრემიერ-მინისტრმა, რომელიც გუშინ ტირილით გადადგა თანამდებობიდან, ეს არის კარმა, რომელიც მიუბრუნდა ბატონ სტარმერს, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისივე თქმით, არც ტელეკომპანია „იმედს“ და არც ტელეკომპანია „პოსტვ-ის“ არ შეექმნება პრობლემები და საქართველოში მედიის თავისუფლება იქნება სრულად დაცული.
„სირცხვილია, რაც მოხდა, ეს არის ბრიტანეთის სირცხვილი, იმიტომ რომ ბრიტანეთი ტრადიციულად ითვლება ადამიანის უფლებების სამშობლოდ და ბრიტანეთმა გადაწყვიტა, დაეხურა საქართველოში ტელევიზია და თავს დასხმოდა თავისუფალ მედიას ჩვენს ქვეყანაში. ეს არის ინგლისის სირცხვილი, ბრიტანეთის სირცხვილი, პირადად სტარმერის სირცხვილი, რომელიც იყო მსოფლიოში ყველაზე ურეიტინგო პრემიერ-მინისტრი. დანარჩენი არ არის საინტერესო. ჩვენ გაძლევთ გარანტიას, რომ არც ტელეკომპანია „იმედს“ და არც ტელეკომპანია „პოსტვ-ის“ არ შეექმნება არავითარი პრობლემები ფუნქციონირების კუთხით და საქართველოში მედიის თავისუფლება იქნება სრულად დაცული, როგორი თავდასხმაც არ უნდა ვიხილოთ ჩვენ ბრიტანული ხელისუფლებისგან საქართველოში მედიის თავისუფლებაზე, ეს არის გარანტია. დაახლოებით, ერთი წლის წინ, მე თქვენ დაგპირდით, რომ საქართველოში მედიის თავისუფლებას და მედიას არავითარი პრობლემები არ შეექმნებოდა და ეს პირობა შეგისრულეთ. ახლაც ზუსტად ასევე გპირდებით, რომ არც ტელეკომპანია „იმედს“ და არც „პოსტვ-ის“ არავითარი დანაკლისი არ ექნება და ორივე ტელეკომპანია შეუფერხებლად, ყოველგვარი დანაკლისის გარეშე გააგრძელებს ფუნქციონირებას,“- აღნიშნა პრემიერმა.

The highest-rated company in Georgia was sanctioned by the world's lowest-rated prime minister, who resigned in tears yesterday, and this is the karma that has returned to Mr. Starmer - Irakli Kobakhidze
The highest-rated company in Georgia was sanctioned by the world's lowest-rated prime minister, who resigned in tears yesterday, and this is the karma that has returned to Mr. Starmer, the Prime Minister told journalists.
According to him, neither Imedi TV nor Postv TV will face any problems and media freedom will be fully protected in Georgia.
"It's a shame what happened, it's a shame for Britain, because Britain is traditionally considered the homeland of human rights, and Britain decided to close down television in Georgia and attack free media in our country. This is a shame for England, a shame for Britain, a shame for Starmer personally, who was the most unpopular prime minister in the world. The rest is not interesting. We guarantee that neither Imedi TV nor Postv TV will have any problems in terms of functioning, and media freedom in Georgia will be fully protected, no matter what kind of attack we see on media freedom in Georgia from the British government, this is a guarantee. About a year ago, I promised you that there would be no problems with media freedom and the media in Georgia, and we kept this promise. "We promise you the same now that neither Imedi TV nor Postv will suffer any losses, and both TV companies will continue to operate smoothly, without any losses," the Prime Minister noted.