შპს „ქინდერლი ჯორჯიას“ დამფუძნებლებს 10-10 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიესაჯათ
თბილისის საქალაქო სასამართლომ სრულად გაიზიარა პროკურატურის მიერ წარდგენილი მტკიცებულებები და სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ დიდი ოდენობით თანხების მითვისების ფაქტზე, შპს „ქინდერლი ჯორჯიას" დამფუძნებლებს 10-10 წლით თავისუფლების აღკვეთა განუსაზღვრა. ამის შესახებ ინფორმაციას საქართველოს პროკურატურა ავრცელებს.
“სასამართლო პროცესზე გამოკვლეული მტკიცებულებებით დადასტურდა, რომ ბრალდებულებმა თბილისში, ბიოლოგიურ მშობლებსა და სუროგატ დედებს შორის შუამავალი კომპანია შპს „ქინდერლი ჯორჯია“ დააფუძნეს. კომპანიის სახელით ბიოლოგიურ მშობლებთან ხელშეკრულებებს დებდნენ და ვალდებულებას იღებდნენ, რომ სუროგატ დედებს მოიძიებდნენ და ექსტრაკორპორული განაყოფიერების გზით ბავშვის გაჩენას უზრუნველყოფდნენ. აღნიშნული გზით ბრალდებულებმა ჩინეთის რესპუბლიკის მოქალაქეებისგან მოიზიდეს დიდი ოდენობით თანხები და სუროგატი დედების სხვადასხვა ხარჯების და ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ანაზღაურების დაფარვის ნაცვლად, სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით, ჯგუფურად მიითვისეს როგორც პოტენციური მშობლების, ასევე სუროგატი დედების კუთვნილი 2 060 006,5 ლარზე მეტი თანხა. თბილისის საქალაქო სასამართლომ ბრალდებულები, მათგან ერთი დაუსწრებლად საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 182-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ა“, ,,დ“ და მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით (წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით დიდი ოდენობით თანხის მითვისება) სრულად ცნო დამნაშავედ”, - ნათქვამია ინფორმაციაში.

Founders of Kinderly Georgia LLC sentenced to 10 years in prison
The Tbilisi City Court fully accepted the evidence presented by the Prosecutor's Office and sentenced the founders of Kinderly Georgia LLC to 10 years in prison for the fact of the group's embezzlement of large amounts of money by prior agreement, using their official position. The Prosecutor's Office of Georgia has released information about this.
“The evidence examined during the trial confirmed that the defendants established Kinderly Georgia LLC, an intermediary company between biological parents and surrogate mothers in Tbilisi. On behalf of the company, they signed contracts with biological parents and undertook to find surrogate mothers and ensure the birth of a child through in vitro fertilization. In this way, the defendants embezzled large amounts of money from citizens of the Republic of China and, instead of covering the surrogate mothers' various expenses and the remuneration provided for in the contract, they collectively appropriated more than 2,060,006.5 GEL belonging to both potential parents and surrogate mothers, using their official positions. The Tbilisi City Court found the defendants, one of them in absentia, fully guilty under Article 182, Part 2, Subparagraphs “a”, “d” and “b” of Part 3, Subparagraph “b” of Article 182 of the Criminal Code of Georgia (misappropriation of a large amount of money by a group using their official positions by prior agreement), the information says.