სურსათის ეროვნულმა სააგენტომ აბაშის მუნიციპალიტეტ სოფელ მარანში ხორცპროდუქტების არალეგალური წარმოება გამოავლინა
სურსათის ეროვნული სააგენტოს სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონის ინსპექტორებმა, არაგეგმური შემოწმების ფარგლებში ხორცისა და ხორცპროდუქტების არალეგალური წარმოება გამოავლინეს.  ინფორმაციას ამის შესახებ სურსათის ეროვნული სააგენტო ავრცელებს.
სეს-ის ცნობით, მეწარმე დაჯარიმდა და შეუჩერდა საწარმოო პროცესი რეგისტრაციამდე.
„ფიზიკური პირი ნ.თ.  ( მისამართი: აბაშა, სოფ. მარანი) ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრში რეგისტრაციისა და სურსათის ეროვნული სააგენტოს სავალდებულო აღიარების გარეშე ახორციელებდა ხორცის და ხორცპროდუქტების (კუპატი) წარმოება-რეალიზაციას, მათ შორის, ონლაინ პლატფორმების გამოყენებით.
შემოწმებისას გამოვლინდა სხვა კრიტიკული შეუსაბამობები და გაურკვეველი წარმომავლობის ხორცი
სურსათის ეროვნული სააგენტო მოუწოდებს ბიზნესოპერატორებს, საქმიანობა კანონმდებლობის და სურსათის უვნებლობის დადგენილი მოთხოვნების დაცვით განახორციელონ“, – ნათქვამია სურსათის ეროვნული სააგენტოს გავრცელებულ ინფორმაციაში.

National Food Agency reveals illegal production of meat products in the village of Marani, Abasha Municipality
Inspectors of the Samegrelo-Zemo Svaneti region of the National Food Agency, during an unscheduled inspection, revealed illegal production of meat and meat products. The National Food Agency reports this.
According to the FSA, the entrepreneur was fined and the production process was suspended until registration.
"A natural person N.T. (address: Abasha, village Marani) was engaged in the production and sale of meat and meat products (kupat) without registration in the Register of Economic Activities and mandatory recognition by the National Food Agency, including using online platforms.
The inspection revealed other critical inconsistencies and meat of unknown origin
The National Food Agency calls on business operators to carry out their activities in compliance with the legislation and established food safety requirements," the National Food Agency said in a statement.