„საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო“ ტროტუარზე დგომის საქმეზე თამარ ფერაძის უფლებებს ადამიანის უფლებათა ევროპულ სასამართლოში დაიცავს
„საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო“ პროტესტის მონაწილე თამარ ფერაძის უფლებებს ადამიანის უფლებათა ევროპულ სასამართლოში დაიცავს.
ორგანიზაციის ცნობით, „საქმე ტროტუარზე დგომისთვის შეფარდებულ ადმინისტრაციულ პატიმრობასა და ფერაძის ფუნდამენტური უფლებების დარღვევას ეხება“.
ცნობისთვის, „დროას“ წევრს, თამარ ფერაძეს 2-დღიანი ადმინისტრაციული პატიმრობა მაისში შეეფარდა. შსს მას ტროტუარზე დგომას და საავტომობილო მოძრაობისთვის ხელის შეშლას ედავებოდა.

Transparency International Georgia to Defend Tamar Peradze’s Rights in the Case of Standing on the Sidewalk at the European Court of Human Rights
Transparency International Georgia will defend the rights of protester Tamar Peradze at the European Court of Human Rights.
According to the organization, “the case concerns the administrative detention imposed for standing on the sidewalk and the violation of Peradze’s fundamental rights.”
For your information, Droa member Tamar Peradze was sentenced to 2 days of administrative detention in May. The Ministry of Internal Affairs charged her with standing on the sidewalk and obstructing traffic.