ირაკლი კობახიძე სამუშაო ვიზიტით სინგაპურში გაემგზავრა
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე სამუშაო ვიზიტით სინგაპურში გაემგზავრა, - ამის შესახებ ინფორმაციას მთავრობის ადმინისტრაცია ავრცელებს.
ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს მთავრობის მეთაური სინგაპურის პრეზიდენტ თარმან შანმუგარატნამს, პრემიერ-მინისტრ ლოურენს ვონგს და სინგაპურის პარლამენტის სპიკერ სია კიან პენგს შეხვდება.
ასევე დაგეგმილია ფინანსური ტექნოლოგიების კომპანიებთან შეხვედრა, რომლის მთავარი თემა იქნება საქართველოს საინვესტიციო შესაძლებლობები.
პრემიერ-მინისტრი სინგაპურში დელეგაციასთან ერთად გაემგზავრა, რომლის შემადგენლობაში ვიცე-პრემიერი, საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი მარიამ ქვრივიშვილი და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი არიან.

Irakli Kobakhidze leaves for Singapore on a working visit
Prime Minister of Georgia Irakli Kobakhidze has left for Singapore on a working visit, the government administration has announced.
As part of the visit, the Head of the Georgian Government will meet with Singaporean President Tharman Shanmugaratnam, Prime Minister Lawrence Wong and Speaker of the Singaporean Parliament Sia Kian Peng.
A meeting with financial technology companies is also planned, the main topic of which will be Georgia's investment opportunities.
The Prime Minister left for Singapore with a delegation, which includes Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs Maka Bochorishvili, Minister of Economy and Sustainable Development Mariam Kvrivishvili and Head of the Government Administration Levan Zhorzholiani.