ჩვენთვის მნიშვნელოვანია საქართველო-ამერიკას შორის ურთიერთობის გაჯანსაღება და არა მოხუცი ჯოს განცხადებები – გიორგი გაბუნია
ამერიკელმა პარტნიორებმა არაერთხელ გვთხოვეს და მიგვანიშნეს, რომ მოხუცი ჯოს განცხადებები გულთან ახლოს არ მივიტანოთ, ასეც ვიქცევით, – ამის შესახებ პარლამენტის კულტურის კომიტეტის თავმჯდომარემ, გიორგი გაბუნიამ განაცხადა.
„ჩვენი მიზანია, რომ სტრატეგიული პარტნიორობა, რომელიც მანამდე ფარატინა ფურცელზე იყო, რეალურ სტრატეგიულ პარტნიორობად ჩამოყალიბდეს. ჯო უილსონი საქართველო-ამერიკას შორის ურთიერთობას ყოველდღე აზიანებს. ეს ადამიანი ლობისტურ საქმიანობაში არაერთხელ ამხილეს. მისი განცხადებები კონკრეტული ინტერესებით არის ნაკარნახევი. „ფარას“ დოკუმენტებში, კონკრეტულ ჰონორარებში ჯო უილსონი ფიგურირებდა. ამიტომ მისი განცხადებები გვაფიქრებინებს, რომ მას მიზანი აქვს კონკრეტული დავალებები შეასრულოს, რასაც საქართველოსთან დაკავშირებით იღებს. ჩვენთვის მნიშვნელოვანია საქართველო-ამერიკას შორის ურთიერთობის გაჯანსაღება და არა მოხუცი ჯოს განცხადებები“, – განაცხადა გიორგი გაბუნიამ.

It is important for us to improve relations between Georgia and America, not Old Joe’s statements – Giorgi Gabunia
American partners have repeatedly asked us and indicated to us not to take Old Joe’s statements to heart, and we will do so, – said Giorgi Gabunia, Chairman of the Parliamentary Committee on Culture.
“Our goal is to transform the strategic partnership, which was previously on a piece of paper, into a real strategic partnership. Joe Wilson damages relations between Georgia and America every day. This person has been exposed in lobbying activities many times. His statements are dictated by specific interests. Joe Wilson was mentioned in the “Phara” documents, in specific royalties. Therefore, his statements make us think that he has the goal of fulfilling specific tasks that he receives in relation to Georgia. "What is important to us is the healing of relations between Georgia and America, not Old Joe's statements," said Giorgi Gabunia.