11:00 საათზე, საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელი დირექტორი გოგიტა თოდრაძე ბრიფინგს გამართავს.
თემა: „ეკონომიკური ზრდის წინასწარი შეფასება - 2026 წლის ივნისი“.
მის: ცოტნე დადიანის #30, საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახური
11:30 საათზე, „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ოფისში პარტიის გენერალური მდივნის მოადგილე ირაკლი ფავლენიშვილი მედიასთან კითხვა პასუხის ფორმატში, მიმდინარე თემებზე კომენტარს გააკეთებს.
მის: ვაჟა ფშაველას 45, „ფორმულას“ შენობა სართული - 3
საკონტაქტო: მაკუნა ჟვანია - 599 43 43 08; ანუკა გაბელია - 551 633 644
13:30 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში ჟურნალისტ გურამ როგავასა და მომიტინგე ზვიად მაისაშვილზე თავდასხმაში ბრალდებული გდდ-ს ყოფილი თანამშრომლების სასამართლო პროცესი გაიმართება.
13:00 საათზე, „ლელო - ძლიერი საქართველოს“ ერთ-ერთ ლიდერს, ალეკო ელისაშვილს სასჯელაღსრულების #6 დაწესებულებაში ახალ ბრალს წარუდგენენ.
14:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში ჟურნალისტ ელისო კილაძის სასამართლო პროცესი გაიმართება.
17:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში 20 ივნისის საქმეზე ყოფილი შინაგან საქმეთა მინისტრის, გიორგი გახარიას სასამართლო პროცესი გაიმართება.

Announcements - July 31
At 11:00, Gogita Todradze, Executive Director of the National Statistics Service of Georgia, will hold a briefing.
Topic: "Preliminary Assessment of Economic Growth - June 2026".
Address: Tsotne Dadiani #30, National Statistics Service of Georgia
At 11:30, Irakli Pavlenishvili, Deputy Secretary General of the United National Movement, will comment on current topics in a question-and-answer format with the media at the office of the party.
Address: 45 Vazha Pshavela St., "Formula" Building, Floor - 3
Contact: Makuna Zhvania - 599 43 43 08; Anuka Gabelia - 551 633 644
At 13:30, the trial of journalist Guram Rogava and former employees of the Georgian National Police, accused of attacking protester Zviad Maisashvili, will be held at the Tbilisi City Court.
At 13:00, one of the leaders of "Lelo - Strong Georgia", Aleko Elisashvili, will be presented with new charges in Penitentiary Institution #6.
At 14:00, the trial of journalist Eliso Kiladze will be held at the Tbilisi City Court.
At 17:00, the trial of former Minister of Internal Affairs Giorgi Gakharia in the June 20 case will be held at the Tbilisi City Court.